Emeklilere 2 bin TL ikramiye müjdesi!

Türkiye'de 12,3 milyon emeklinin yüzü zamlı maaşlarının hesaplarına yatmasıyla güldü. Şimdi sırada temmuz ayında yapılacak maaş artışı ve iki bayramda alınacak ikramiyeler var. Emekliler heyecanla Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı ödemelerinin ne zaman yapılacağını araştırıyor. Emeklilerin bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak? Kimler faydalanabilecek? İşte tüm detaylar...

Emeklilere 2 bin TL ikramiye müjdesi!

2018'de toplam 2 bin lira bayram ikramiyesi alan emekliler, bu yılki ödemeleri ise mayıs ve ağustosta cebine koyacak. İkramiyeden yeni emekliler de yararlanabilecek.

MAYIS SONU

Bu yıl Ramazan Bayramı 4-6 Haziran'a denk geliyor. 3 Haziran ise arife günü. 1 ve 2 Haziran da hafta sonuna denk geliyor. Bu nedenle emeklilere bin liralık bayram ikramiyesinin mayıs sonunda ödenmesi bekleniyor.

Emeklilerin hesabına bin lira tutarındaki ödemeler büyük ihtimalle 27-31 Mayıs arasında yatırılacak. Böylece emekliler bu yılın ilk bayram ikramiyesini almış olacak.

YENİ EMEKLİLER DE FAYDALANACAK

Ödemelerin yatırıldığı tarihe kadar emekli aylığı bağlananlar da bu yılın ilk ikramiyesinden yararlanacak. Yeni emekliler, bu tarihten itibaren verilecek tüm bayram ikramiyelerini alabilecek, 2019'da 2 bin lirayı cebine koyacak.

Ağustos ayı da emekliler için yine ikramiye ayı olacak. Emeklilere, bu yılın ikinci bayram ikramiyesi ödenecek. Kurban Bayramı 11-14 Ağustos'ta kutlanacak. Arife günü de 10 Ağustos Cumartesi'ye denk geliyor.

İkramiyenin de bu tarihten önce, 5-9 Ağustos'ta ödenmesi bekleniyor. Yine bu tarihe kadar emekli aylığı bağlananlar da bin liralık ikramiyeden yararlanabilecek.

İlk ikramiyeden sonra ikinci ikramiye yatırılmadan önce emekli aylığı bağlananlar, 2019'u bin lira ikramiye ile kapatacak. İkramiye ödemelerinin yapılacağı kesin tarih Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından duyurulacak.

DUL VE YETİMLER DE ALACAK

İkramiye sadece emeklilere değil, SGK'dan vazife malullüğü aylığı, malullük aylığı, ölüm aylığı ile sürekli iş göremezlik geliri ve ölüm geliri alanlara da veriliyor.

Ayrıca SGK'dan aylık alan; şehit yakınları, gaziler, muharip gaziler, güvenlik korucuları, şampiyon sporcular ve terörden zarar gören sivil vatandaşlar ile bu kişilerin hak sahiplerine bayram ikramiyesi ödeniyor.

Dul ve yetim aylığı alanlara ölüm aylığı oranına, sürekli iş göremezlik geliri alanlara da sürekli iş göremezlik oranına göre ikramiye hesaplanıyor.

2 aylık birden alanlara ise ölüm aylığı oranı yüksek dosya baz alınarak ödeme yapılıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327