Emekliye yılda iki ikramiye ve ısınma desteği!

Emekli maaşıyla geçinmeye çalışan emeklilere Meclis'ten iki güzel haber geldi. Emekliler için doğalgaz ve elektriğe gelen zamların ardından geçinmek daha da zorlaşırken, emeklilere yılda 2 ikramiye ve senede 600 liralık ısınma desteği verilmesi Meclis gündemine taşındı. Milyonlarca emekli Meclis'ten gelecek güzel haberi bekliyor.

Emekliye yılda iki ikramiye ve ısınma desteği!

Geçmişte emeklilere yapılan yakacak yardımı yeniden gündeme geldi.

MECLİS GÖRÜŞECEK

Elektrik ve doğalgaza gelen yüzde 9'luk zamma değinen emekliler, "Zaten faturalar bizi zorluyordu. Şimdi masrafımız daha da artacak. Emeklileri rahatlatacak yakacak yardımının yeniden hayata geçmesini bekliyoruz" ifadesini kullanıyor. Bu arada, emeklilere yakacak yardımı verilmesi, Meclis'e de taşındı. Bu konuda Meclis'e sunulmuş bir kanun teklifi bulunuyor. Eğer teklif yasalaşırsa, emeklilere her yıl kış ayları yaklaşırken yakacak yardımı verilecek.

Yılda 2 ikramiye de Meclis'te

Emeklilerin bir beklentisi de ikramiye. Yılda 2 kez ikramiye isteyen emeklilerin bu beklentisi, Meclis'e sunulan kanun teklifinde de yer aldı. Kanun teklifi yasalaşırsa, emekliler yakacak yardımının yanı sıra yılda 2 kez dini bayramlar öncesi 1'er maaş ikramiye alacak.

ELEKTRİK VE DOĞALGAZ BORCU DA YAPILANDIRILSIN

TESK Başkanı Bendevi Palandöken, yılbaşına kadar elektrik ve doğalgaz borçlarını da yapılandıracak bir düzenleme yapılmasının, vatandaşları rahatlatacağını söyledi. Palandöken, "Sadece resmi daire abone grubundan 189 milyon 716 bin 414 lira, belediyeler abone grubundan 1 milyar 394 milyon 463 bin 144 lira, esnaf, sanatkar ve sanayicinin ise toplamda 6 milyar 718 milyon 450 bin lira ödenmeyen elektrik borcu var. Buna taksit imkanı getirilmelidir" dedi.


Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2014, 09:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327