En Fazla Öğretmen Şanliurfa’ya Atandı

Bu yıl en fazla öğretmenin Sanlıurfa’ya atandığı bildirildi.Memur Sen İl Temsicisi ve Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı İbrahim Coşkun, öğretmen açığının 10 bin 200 olduğu bir ilde öğretmen atamasında aslan payı Şanlıurfa’ya verilmesine...

En Fazla Öğretmen Şanliurfa’ya Atandı
Bu yıl en fazla öğretmenin Sanlıurfa’ya atandığı bildirildi.
Memur Sen İl Temsicisi ve Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı İbrahim Coşkun, öğretmen açığının 10 bin 200 olduğu bir ilde öğretmen atamasında aslan payı Şanlıurfa’ya verilmesine memnun olduklarını, ama atanan 5 bin 15 öğretmen sayısının yetersiz olduğunu kaydetti. Coşkun, “Bu sayılar güzel. Urfa’ya pozitif tarafgirlik yapılmıştır. Emeği geçenlere, ter akıtanlara teşekkür ediyoruz. Aslan payının Urfa’ya verilmesi için onlarca basın açıklaması yaparak vekillerimize ve genel merkezimize olayı taşıyarak öncü ve hizmet sendikacılığımızın gereğini yerine getirmiş olduk. Ama yine de yetmez. Çünkü bu yıl iki kez özür gurubu il dışı ataması yapıldı. Toplamda 2 bin 400 giden öğretmen olurken, gelen öğretmen sayısı 320’dir” dedi.
Bölgeye atanan öğretmenlerin özür grubu atamaları ile Şanlıurfa’dan ayrıldığını da vurgulayan Çoşkun, Şanlıurfa gibi bölgelere atanan öğretmenlerin kentte tutulabilmesi için pozitif ayrımcılık yapılmasını gerektiğini kaydetti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327