En Güzel Koç Ve Tekeler Yarışacak

20-21 Eylül tarihlerinde Seferihisar’da 4.’sü düzenlenecek olan İzmir Koyun Keçi Panayırı’nda en güzel koç ve tek yarışmaları düzenlenecek.Bu yıl 4.sü düzenlenen İzmir Koyun Keçi Panayırı’nın en çok ilgi toplayan koyun keçi...

En Güzel Koç Ve Tekeler Yarışacak
20-21 Eylül tarihlerinde Seferihisar’da 4.’sü düzenlenecek olan İzmir Koyun Keçi Panayırı’nda en güzel koç ve tek yarışmaları düzenlenecek.
Bu yıl 4.sü düzenlenen İzmir Koyun Keçi Panayırı’nın en çok ilgi toplayan koyun keçi güzellik yarışmaları panayırın ikinci günü gerçekleşecek. Bu sene düzenlenen yarışmalar, ıslah çalışmalarında damızlık erkek hayvanların önemine dikkat çekmek için koç ve teke kategorilerinde ayrı ayrı düzenlenecek.
4 yıldır aralıksız süren yarışmalarda jüri başkanı olarak görev alan Prof. Dr. Mustafa Kaymakçı, Panayır dolayısıyla iki gün boyunca küçükbaş hayvancılığın kalbinin İzmir’de atacağını ifade etti. Kaymakçı; ‘‘Panayır, Koyun-Keçi Sürüleri’nin kortej yürüyüşü ile başlayacak, kültürel ve sanatsal etkinliklerle devam edecek. Panayırda; Damızlık Koyun-Keçi Pazarı, Ürün Tanıtım Stantları Üretici Pazarı, Paneller, Müzik Dinletileri ve Çocuklar için özel Oyun Alanı gibi etkinlikler düzenlenecek. Panayır ikinci gün küçükbaş hayvanların güzellik yarışması ile taçlandırılacak. Bu yıl En güzel Sakız Koçu, en güzel Saanen tekesi, en güzel koç, en güzel teke ve Şampiyon kuzular yarışması düzenlenecek. Yarışmada koçlar ve tekeler yarışacak. Yarışmada koç ve tekelere yer verilmesi ile damızlık seçimimde erkek hayvanların rolü öne çıkarılacak” dedi.
Ege Bölgesi’nin ve özellikle İzmir’in bütün ilçelerinden koyun ve keçi yetiştiricilerinin katılımı beklenen Panayır kapsamında, geçtiğimiz yıl Türkiye’de ilk kez organize edilen damızlık hayvan pazarı kurulacak. Farklı ırktan koyun ve keçilerin sergileneceği Damızlık Hayvan Pazarı alıcı ve satıcıların buluşma noktası olacak.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327