En Hızlı Üzüm Yeme Yarışmasında Gözleri Kapalı Üzüm Yediler

Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde bu yıl 44.’sü düzenlenen Uluslararası Bağ Bozumu Festivali renkli görüntülere sahne oldu. Festival kapsamında düzenlenen yarışmada gözleri bağlı ve ellerini kullanmaksızın 3 dakikalık süre içerisinde...

En Hızlı Üzüm Yeme Yarışmasında Gözleri Kapalı Üzüm Yediler
Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde bu yıl 44.’sü düzenlenen Uluslararası Bağ Bozumu Festivali renkli görüntülere sahne oldu. Festival kapsamında düzenlenen yarışmada gözleri bağlı ve ellerini kullanmaksızın 3 dakikalık süre içerisinde en çok üzüm yiyen 3 genç, altın ile ödüllendirildi.
Ürgüp ilçesinin Üç Güzeller mevkiinde gerçekleştirilen Ürgüp 44. Uluslararası Bağ Bozumu Festivali’ne AK Parti Nevşehir milletvekilleri Erdal Ferlan, Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider, Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, yerli ve yabancı konuklar katıldı.
Festivalde düzenlenen en hızlı üzüm yeme yarışması büyük ilgi gördü. Yaklaşık 10 metrelik iki direk arasına aynı eşit ağırlıkta asılan üzümleri elleri ve gözleri bağlı bir şekilde 3 dakikalık süre içerisinde en çok yiyebilen gençlerin belirlenmesine yönelik yarışmaya 10 kişi katıldı.
4 kişilik jürinin gözetiminde gerçekleştirilen yarışma oldukça renkli görüntülere sahne oldu. Elleri ve gözleri bağlı bir şekilde havada asılı haldeki üzümü yiyebilmek için yarışmacılar oldukça zorlandı.
Yarışma sonunda dakikalık sürede en çok üzümü yiyebilme başarısı gösteren gençler çeyrek altın ile ödüllendirildi. Yarışmacılara ödülleri AK Parti Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk tarafından verildi.
Festival etkinlikleri kapsamında düzenlenen en kaliteli üzüm yetiştiren üreticilerin belirlenmesine yönelik yarışma ise, yöre üreticilerini bir araya getirdi.
Dirmit ve Parmak üzümü dallarında düzenlenen yarışmaya 43 üretici katıldı. Ürgüp İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından oluşturulan 6 kişilik bir jüri, üzümleri salkım sıklığı, görünüşü, salkım büyüklüğü, dane iriliği ve tat olarak değerlendirdi.
Bu arada festivalde sahne alan Yunanistan Halk Oyunları ekibinin gösterileri de büyük ilgi gördü.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327