Engelli Kadınlardan ’biz De Varız’ Belgeseli

Engelli kadınların deneyimlerinden yola çıkarak sesli betimleme tekniğiyle hazırlanan ‘Biz de Varız’ belgeseli, Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde (ODTÜ) gösterildi.Sabancı Vakfı tarafından desteklenen belgesel gösterimi ve söyleşiye,...

Engelli Kadınlardan ’biz De Varız’ Belgeseli
Engelli kadınların deneyimlerinden yola çıkarak sesli betimleme tekniğiyle hazırlanan ‘Biz de Varız’ belgeseli, Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde (ODTÜ) gösterildi.
Sabancı Vakfı tarafından desteklenen belgesel gösterimi ve söyleşiye, ODTÜ Rektör Danışmanı Prof. Dr. Ayşegül Daloğlu, Belgesel Yönetmeni Sema Turhan ve belgeselde yer alan engelli kadınlar katıldı. Trabzon Sinema Derneği’nin (Sinezon) sesli betimleme tekniğiyle hazırladığı belgesel, Ankara’daki engelli öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü. Engelli Kadın Derneği’nin yürütücülüğünü yaptığı ‘Engelli Kadınların Hak Temelli Mücadele Adımları’nı konu alan belgeselde 25 engelli kadın, sosyal yaşantılarındaki deneyimlerini ve öykülerini anlattı. Belgeselde engelli bir kadın olmanın zorlukları vurgulandı.
Gösterimin ardından belgeselde deneyimlerini aktaran kadın katılımcılar ve yönetmenle bir söyleşi gerçekleşti. Söyleşide Engelsiz ODTÜ Birimi Başkanı Prof Dr. Zeynep Sümer de, üniversitede bulunan engelli öğrencilerin eğitim süreçlerine kolaylıkla devam etmeleriyle ilgili yapılanlara ilişkin bilgi verdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327