Engellilere Yönelik Aile Eğitim Programı Başlıyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi Engelliler Daire Başkanlığı, engelliler ve alilerine yönelik ‘Aile Eğitim Programı’ uygulamasını hayata geçiriyor.Engelliler Daire Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, kendilerine başvuran engelli...

Engellilere Yönelik Aile Eğitim Programı Başlıyor
Mersin Büyükşehir Belediyesi Engelliler Daire Başkanlığı, engelliler ve alilerine yönelik ‘Aile Eğitim Programı’ uygulamasını hayata geçiriyor.
Engelliler Daire Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, kendilerine başvuran engelli ve ailelerine psiko-sosyal danışmanlık ve rehberlik hizmetleri vermek, engellilikle ilgili konularda eğitilmelerini, bilgilendirilmelerini ve bilinçlenmelerini sağlayıcı konferans, seminer, sempozyum gibi etkinlikler düzenlemenin, yasa gereği görevleri olduğu belirtildi. Söz konusu yasaya istinaden Engelliler Daire Başkanlığı’na müracaat eden engelli birey ve ailelerinin ihtiyaçları göz önüne alınarak hazırlanan ‘Aile Eğitim Programı’nın hayata geçeceği ifade edilen açıklamada, Aile Eğitim Programı’nın, belirlenen uygulama esasları doğrultusunda 2015 yılı Şubat ayından başlamak üzere her ayın ilk haftası içerisinde engelli birey ve ailelerine Engelliler Daire Başkanlığı eğitim salonunda uygulamaya başlanacağı kaydedildi.
Aile Eğitim Programı’nın ilkinin 3 Şubat 2015 tarihinde Engelliler Daire Başkanlığı eğitim salonunda verileceği dile getirilen açıklamada, ilk programda uzman personel tarafından zihinsel engelli birey ve aileleri için uygulanacak yöntemlerin ele alınacağı bildirildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327