Engin Alan: Ne kadar namussuz varsa..!

Balyoz davasında tahliye kararı verilmesinin ardından MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan cezaevinden çıktı. Alan, çıkışta çok sert konuştu.

Engin Alan: Ne kadar namussuz varsa..!

 Balyoz davasında tahliye edilen 230 sanık arasında MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan'da var. Engin Alan cezaevinden çıktı. Alan, cezaevi çıkışında yaptığı açıklamada "Bugüne kadar olan hiçbir şey yok sayılmaz. Hiç kimse yapılanların yanına kar kalacağını düşünmesin" dedi.

ALAN: MECLİS'E GİDECEĞİM AMA...

MHP Milletvekili emekli Korgeneral Engin Alan, Anayasa Mahkemesinin Balyoz Davası'na ilişkin ihlal kararı kapsamında Sincan Cezaevinden tahliye edildi. Engin Alan, "Salı günü Meclis'e gideceğim ama ne zaman yemin edeceğim benim kararım" dedi.

"HİÇ KİMSE YANINA KAR KALACAĞINI DÜŞÜNMESİN"

Alan, cezaevi çıkışında yaptığı açıklamada "Anayasa Mahkemesi verdiği kararla Türk yargısının itibarını iade etti . Bugüne kadar olan hiçbir şey yok sayılmaz. Hiç kimse yapılanların yanına kar kalacağını düşünmesin" dedi.

Engin Alan'ın açıklamalarından satır başları;

"AYM, TÜRK YARGISININ İTİBARINI İADE ETTİ"

"Önce teşekkür ediyorum. Birinci söyleyeceğim şu: Anayasa mahkememiz verdiği bu karar ile iki şey yaptı. Özel yetkili mahkemelerin yaptıkları hukuksuzluklar sonunda yerlerde sürünen Türk yargısının itibarını adına yargı erkini kullandığı Türk halkına iade etti.

İkinci olarak.. Bugüne kadar olan hiçbir şey yok sayılamaz. Eğer yok sayar isek hayatlarını sağlıklarını kaybeden arkadaşlarımıza ihanet olur.

"HAK ETTİKLERİ CEZAYI ALANA KADAR SÜRECEK"

Bu alçaklığı yapan planlayan, destekleyen ne kadar namussuz varsa bunlar bu ülkenin vicdanlı, onurlu yargıçlarının karşısına oturup hak ettikleri cezayı alana kadar sürecek.

"UTANMAZLAR!"

Üçüncü olarak… Biz içerideyken hiçbir şekilde cevap verme imkanımız yokken başta TV’de bir gazetelerde bir anamıza küfür etmeyen utanmazlar dahil herkese sıfatı, mevkii ne olursa olsun söyleyecek sözümüz vardır. Ve zamanı geldiğinde bu sözleri herkes duyacaktır.

TEŞEKKÜR ETTİ

Allah ölmüş arkadaşlarımıza rahmet hastalarımıza şifa versin bu zor ve çileli süreçte çile çeken ailelerimiz, fedakar avukatlarımız Türk milletinin bize inan tüm fertler, yine partimizin genel başkanına milletvekillerine teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum."

SELFİE POZU

Engin Alan'ın kızı Tülin Alan tahliye sonrası çektikleri selfie pozunu twitter'dan paylaştı.
Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2014, 08:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327