banner333

Engin Alan yemin etti

MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan, TBMM'de yemin ederek görevine başladı. Tören esnasında HDP'li vekillerin salonda olmaması dikkat çekti.

Engin Alan yemin etti

Geçtiğimiz günlerde Anayasa Mahkemesi'nin verdiği kararla Balyoz davasından tahliye olan MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan, TBMM'de yemin ederek görevine başladı. Alan Balyoz davasından dolayı cezaevinde olması nedeniyle 3 yıl sonra yemin etti. Yemin töreni esnasında salonda HDP'li vekillerden kimsenin bulunmaması dikkat çekti.


AK PARTİ VE CHP'LİLER DE TEBRİK ETTİ

Tahliye edildikten sonra ilk kez Genel Kurul'a gelen MHP'li Alan'ı, partisinin milletvekilleri ile CHP'li vekiller tebrik etti. Bazı AK Partililerin de tebrik ettiği Alan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile yan yana oturdu.

HDP'LİLER TÖRENE KATILMADI

Ailesinin de izleyici locasında hazır olduğu Alan, Meclis'te kürsüden yemin ederek milletvekilliği görevine başladı. Yemin etmesinden sonra Alan'ı CHP ve MHP'li vekiller alkışladı. Bahçeli de Alan'ı tebrik etti. Bu arada HDP milletvekillerinden hiç kimsenin Genel Kurul'da olmaması dikkat çekti.

NELER YAŞANDI?

Anayasa Mahkemesi geçtiğimiz günlerde Balyoz davasında "Hak ihlali var" kararı vermişti. Sanık avukatları mahkemeye başvurmuş yeniden yargılama ve tahliye talep etmişti. 230 sanığın taleplerini görüşen mahkeme tahliye kararı almıştı. Engin Alan'da Balyoz davasında tahliye olanlar içindeydi.Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2014, 16:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner322

banner326

banner327