Erasmus’dan Projeye Katılım Çağrisi

Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası tarafından hazırlanan ve Erasmus tarafından Mesleki Eğitim Öğrenci ve Personel Hareketliliği Projeleri başvurusu başlatıldı.2014 yılı Teklif Çağrısı Erasmus Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği...

Erasmus’dan Projeye Katılım Çağrisi
Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası tarafından hazırlanan ve Erasmus tarafından Mesleki Eğitim Öğrenci ve Personel Hareketliliği Projeleri başvurusu başlatıldı.
2014 yılı Teklif Çağrısı Erasmus Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği Projeleri başvuru döneminde Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası tarafından hazırlanan Mesleki Eğitimde CNC Operatörlüğü ve İş güvenliği Uygulamaları adlı proje kabul edilerek hibe desteği alındı. Toplam katılımcı sayısı 54 kişi olarak bulunan projenin Proje Ortakları Düzce Akçakoca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Bolu Merkez İzzet Baysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ankara Akyurt Nevzat Hüseyin Tiryaki Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olduğu öğrenildi. Katılımcı profili, Temel Mesleki Eğitim alan, Örgün ve Mesleki Açık Öğretim lisesi öğrencileri ile Bireyselleştirilmiş eğitim alan örgün, yaygın ve çırak öğrencilerden oluşacağı belirtildi. Projenin öncelikli amacı, CNC makinalarının programlanması, bilgisayar ortamında similasyonu, CNC makinalarının kullanımı ve imalat sektöründeki uygulamaları üzerinde çalışma yapacaklar. Katılımcı öğrenci grubu, bu alanda Avrupa ülkelerinde ve mesleki eğitim kurumlarında uygulanan yeni yöntem ve teknolojileri görerek,uygulayarak, bilgi ve becerilerini artırılacağı bildirildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327