Erdemli’de Kültür Merkezi İnşaati Başladı

Mersin’in Erdemli ilçe Belediyesi, ilçenin ilk kültür merkezi inşaatına başladı.Erdemli Belediyesince temeli atılan ve ilçenin ilk olma özelliğini taşıyan Erdemli Belediyesi Kültür Merkezi inşaatı ile ilgili inşaat çalışmaları başladı....

Erdemli’de Kültür Merkezi İnşaati Başladı
Mersin’in Erdemli ilçe Belediyesi, ilçenin ilk kültür merkezi inşaatına başladı.
Erdemli Belediyesince temeli atılan ve ilçenin ilk olma özelliğini taşıyan Erdemli Belediyesi Kültür Merkezi inşaatı ile ilgili inşaat çalışmaları başladı. Konu ile ilgili bir açıklama yapan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, bu konuda ilçeye daha önceden verilmiş bir sözleri olduğunu hatırlatarak, bu sözü yerine getiriyor olmalarının mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Erdemli Belediyesinin ilklerin belediyesi olduğunu kaydeden Tollu, Kültür Merkezinin de Erdemli’de ilk olduğunun altını çizdi. İnşaat çalışmaları başlayan Kültür Merkezinin birçok sosyal donatı alanına sahip olması bakımından benzerlerinden de farklılık arzettiğini ifade eden Tollu, "Merkezimizin içerisinde başta gençlerimiz olmak üzere birçok vatandaşımızın talep ettiği sinema salonlarının da mevcut. Sinema, tiyatro, toplantı, konferans, sergi, internet, kafeterya, spor salonları gibi insanların aradıkları birçok özelliğin bir arada olacağı Kültür Merkezinde hamam, sauna, turizm ofisi, yörük müzesi, restoran gibi bölümler de yer alacak. Her kesimden her insanın kendisinden bir yer bulabileceği bir kültür merkezi inşa ediyoruz" dedi.
İlçede eksiklik olduğu için, alelade bir kültür merkezinden ziyade tam donanımlı bir merkez inşaat ettiklerini kaydeden Tollu, “İnsanların hiçbir işine yaramayan, gelip gitmedikleri, yararlanamadıkları, boş boş yatan bir kültür merkezi değil de; herkesin kendisinden bir şeylerin bulduğu, her zaman için aktif olarak kullanabilecek bir Kültür Merkezi inşa ediyoruz. İlçede gençlerimizin, vatandaşlarımızın bu yöndeki ihtiyaçlarını tespit ettik. Örneğin, Erdemli’de sinema salonlarımız, tiyatro salonlarımız bulunmamaktadır. Bu yönde çok talep geldi. İlçemizde yeterli ve nitelikli bir konferans ve toplantı salonu bulunmamakta idi. Bu tespitler ve talepler doğrultusunda donanımlı bir Kültür Merkezini projelendirdik. Mesela hamam, sauna ve spor salonunun bulunduğu tek Kültür Merkezi zannediyorum Türkiye’de ilk defa Erdemli’de olacaktır. Bizler farkındalık yaratmak istiyoruz. Yaptığımız her icraatta bu ölçüyü esas alıyoruz. Dolayısı ile ödüllü belediyeciliğin hakkını vermek için gece gündüz çalışıyor ve farklı hizmetleri, ilçede bugüne kadar yapılmamış hizmetleri halkımıza sunuyoruz. Çünkü biz ilklerin belediyesiyiz” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327