Erdemli’de Yeşillendirme Çalişmalari Devam Ediyor

Mersin’in Erdemli ilçe Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü, ilçede yeşillendirme çalışmaları kapsamında ağaçların bakımını yapıyor.Erdemli Belediyesince ilçe genelinde bulunan ağaçlar budanıyor. Belediye Park Bahçeler Müdürlüğünce...

Erdemli’de Yeşillendirme Çalişmalari Devam Ediyor
Mersin’in Erdemli ilçe Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü, ilçede yeşillendirme çalışmaları kapsamında ağaçların bakımını yapıyor.
Erdemli Belediyesince ilçe genelinde bulunan ağaçlar budanıyor. Belediye Park Bahçeler Müdürlüğünce yürütülen çalışmalarda çevreye rahatsızlık veren ağaçların aynı zamanda daha sağlıklı büyümeleri için bu çalışmaların yürütüldüğü ifade edildi. Aynı zamanda yeşillendirme çalışmalarının da devam ettiği kaydedildi. Ağaç budama çalışmaları ile birlikte çim biçme çalışmalarının yürütüldüğü belirten Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Erdemli’nin yeşillendirmesi konusunda son derece başarılı olduklarını ifade etti. Son 5 yıl içerisinde Mersin’in en yeşil orta refüjünün Erdemli’de olduğunu hatırlatan Tollu, büyükşehir yasası ile birlikte D-400 karayolundaki orta refüjlerin Büyükşehir Belediyesine geçtiğini dile getirdi. Erdemli’de bugün 14 tane park olduğunu kaydeden Tollu, bu konuda Erdemli tarihine geçerek rekor kırdıklarını da vurguladı. Şu an ilçede bulunan ağaçların budamasını yaptıklarını belirten Tollu, aynı zamanda çimlerin de bakımının yapıldığını kaydetti. Erdemli’de birçok konuda başarılı olduklarının altını çizen Tollu, yeşillendirme konusunda Erdemli’nin çağ atladığını söyleyerek, bundan sonrası için de bu tür çalışmalarına devam edeceklerini ve daha güzel, yeşil Erdemli hedefine ulaşacaklarını sözlerine ekledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327