Erdoğan 3 çocuk çıtasını 4'e yükseltti!

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'in oğluna nikah şahitliğini yapan Erdoğan yeni evli gençlerden ''dört olur bereket olur, gerisi Allah kerim. Sizlerden de bunu bekliyorum" diyerek 3 çocuk çıtasını yükseltti.

Erdoğan 3 çocuk çıtasını 4'e yükseltti!

Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'in oğlu Yusuf Türkmen ile Esra Savrum hayatlarını birleştirdi.

Nikahı Hilmi Türkmen kıyarken, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Makedonya Anayasa Mahkemesi Başkanı Salih Murati, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu ve Üsküdar Yıldırım Beyazıt Camisi İmamı Mustafa Demirkan çiftin nikah şahitleri oldu.

Erdoğan çıtayı yükseltti

Evlilik cüzdanını geline veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çiftlere 3 çocuk nasihatini ilginç bir anısıyla yaptı.

Erdoğan, "Her zaman bir nasihatim var. Bunu bir baba nasihati veya Cumhurbaşkanı nasihati olarak özellikle kayıtlara girmenizi tavsiye ediyorum. İlahiyatçı olarak bunları siz daha önceden aranızda konuşmuşsunuzdur. Sevgili peygamberimiz, 'Ebedi alemde ümmetimin çokluğuyla iftihar edeceğim' diyor. Beypazarlı amcamızdan bana başbakan iken şöyle bir nasihat geldi. Diyor ki; 'Başbakan evladıma söyle, hep böyle en az 3 evlat diyor. Onu şöyle anlatsın; Bir olur garip olur, iki olur rakip olur, üç olur denge olur, dört olur bereket olur, gerisi Allah kerim. Sizlerden de bunu bekliyorum" dedi. 


Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2014, 14:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327