banner333

Erdoğan: Bana uygun artist bulamamışlar

Ağrı mitinginde PKK’nın AKP Milletvekili Vahit Kiler’den vergi istediğini açıklayan Başbakan Erdoğan, 17 Aralık operasyonu ile ilgili yapılacak sinema filmine de tepki gösterdi.

Başbakan Erdoğan, 1 Haziran'da seçimlerin yenileneceği Ağrı'da partisinin mitinginde Köşk seçimlerine de değindi. Haziran ayı içinde adaylarını açıklayacaklarını söyleyen Erdoğan, ''İnşallah ardından ismimizi, adayımızı açıklayacağız'' dedi. Erdoğan, PKK'nın Ağrı'da 6 işçiyi kaçırdığı şantiyenin AKP Bitlis Milletvekili Vahit Kiler'e ait olduğunu ve PKK'nın Kiler'den 'Bize de vergi ödeyeceksin' dediğini ancak kendisinin buna izin vermediğini söyledi.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:    
 
AĞRI'DA OYLAR BİR KEZ TAM OLARAK SAYILDI
Tekrarlanacak belediye başkanlığı seçimlerinin hayırlara vesile olmasını diliyorum. 10 Mart’ta seçimlerden 20 gün önce Ağrı’ya geldik. Burada aynı meydanda sizlerle hasret giderdik. Size burada vizyonumuzu anlattık, planlarımızdan projelerimizden bahsettik. Siz Ağrı dağı kadar büyüksünüz. Şimdi buralara birileri geliyor, Ağrı’da sandıkların 13,14 kere sayıldığı iddiası BDP tarafından pompalanıyor. Tamamen yalan gerçek dışı. Maalesef BDP bu yalanı ağrı içinde yaymak suretiyle bir kez daha kirli siyasete başvurmuştur. Sadece bir kez tam olarak sayıldı. İkinci sayımda tam olarak sayılmadan hile ortaya çıktı. İl seçim kurulu tarafından iptal edildi. Yani değil 13-14-15 ikinci  kez bile yeniden sayım gerçekleşmedi.
 
AĞRI'DA NE YAPILDIYSA BİZ YAPTIK
Bu zihniyetim demokrasiye inancı yok. Sandığa inancı yok. Düşünce özgürlüğüne saygısı yok. Bunlar bugüne kadar ancak tehditlerle oy almanın yoluna gittiler. Bakınız daha yeni şurada Doğubeyazıt’ta 6 tane vatandaşımızı kaçırdılar. Açık net konuşuyorum kaçırdılar ve burası bizim Bitlis milletvekilimizin ailesine ait olan işletme. Arkadan da tehdide başladılar. Kendisine de Bitlis’teki seçimlere gitmemesi için tehdit yağdırdılar. Pazar günü orada da seçim var. Bakın bu tehditlerle bir yere varılmaz. İkide bir partinin adını değiştirirsin başkada bir işe yarmazsın. Allah aşkına söyleyin ya Doğubeyazıt’ta bizim hizmetimizin dışında onların hizmeti var mı? Ya bunu görmüyor musunuz? Şu Ağrı’da ne yapılmışsa biz yaptık ya. Biraz sonra sizlere dokümanını vereceğim. Siyaset yalanla yapılmaz. Siyaset iftira ile yapılmaz.
 
ALLAH AŞKINA NEREDE BU POLİSLER
Size güvenilmez insanlar haber getirdiğinde buna itibar etmeyin. Ağrı’da yönetime gelseler ne tür çirkinlikler yapacaklarını da ben sizlere bırakıyorum. 30 Mart’tan sonra Ağrı’ya 15 bin polis gönderdi diyorlar. Allah aşkına nerede bu polisler ya? Gösterin de görelim. 30 Mart’tan sonra Ağrı’da iki bin gencin askere götürüldüğünü söylüyorlar. Hem komik hem yalan.
 
MESELE SIRRI SAKIK MESELESİ DEĞİL
Mesele Sırrı Sakık meselesi değildir. Sırrı Sakık fanidir. Bugün vardır yarın yoktur. Mesele mensubu olduğu zihniyettir. Öyle mi? Tayyip Erdoğan da fanidir. Bugün var yarın yokuz. Baki olan hedefler için fanilere lütfen kanmayın.
 
HANIM KARDEŞLERİMİİZ EVLERE KİLİTLİYORLAR
Bizim baki olan hedefimiz Ağrı iline hangi anlayış hizmet verebilir. Afedersin pislikten geçilmiyor, belediyecilik diye bir anlayış yok. Ama hala Doğubeyazıt’ta BDP var. niye? Tehditle. Hanım kardeşlerimizi evlere kilitliyorlar. Sandığa göndermiyorlar. Çünkü biliyorlar ki sandığa giderse Ak Parti çıkacak.
 
PENSİLVANYA'NIN DA ABLALARI VAR
Unutmayın kale içeriden fethedilir. Siz bizim ablalarımızsınız. Pensilvanya’nın da ablaları var. Yeter ki biz onlara sandıkta desteği verelim. Belediye başkanımız ve adayımızla ilgili iftira attılar. Bunlar da yalan. Eğer biz böyle bir dosyayı yakalarsak yakaladığımız anda biz gözünün yaşına bakmayız. Sandıkların 15 kez sayıldıklarını söyledikleri nasıl büyük bir yalansa diğer tüm iddiaları da yalan. Yalan üzerine, karalama, iftira itham üzerine siyaset yapılmaz. Siyaset hizmetle yapılır. Planla yapılır, projeyle yapılır.
 
SİYASET OMURGALI DURUŞ GEREKTİRİR
Kağızman yolunu yapan kim? Doğubeyazıt yolunu yapan  kim? Hizmet ortada, eser ortada. Eşek olur kalır semeri, insan ölür kalır eseri. Biz eserle konuşuyoruz. Siyaset omurgalı duruş gerektirir.
 
BİZE EN AĞIR SALDIRILARI YAPTILAR
30 Mart öncesinde bize nasıl saldırdıklarını hatırlıyorsunuz değil mi? CHP, MHP, BDP bir araya geldiler. Bize en ağır saldırıları iftiraları yaptılar. Millet kararını verdi ve AK Parti’yi tekrar zirveye taşıdı. Millet neyin ne olduğunu çok iyi görüyor.
 
SEYRETTİNİZ Mİ?
30 Mart’ta akşam sandıklar kapandı. AK Parti’nin birinci parti olduğu, yerel seçim olmasına rağmen yüksek oy oranına ulaştığı 30 Mart akşamı belli oldu. Peki biz 30 Mart’tan sonra ne yaptık? Size sadece özet veriyorum. Azerbaycan’a ziyaret yaptım. Almanya’ya ziyaret yaptım. Seyrettiniz mi?  Almanya’dan buraya selamlar var. Orada tüm kardeşlerimizle beraber olduk. Dünyanın bir çok dost ve kardeş ülkesinden gelen devlet başkanlarını, bakanlarını bir arada gördük beraber olduk. Bakanları kabul ettik, siyasi ekonomik konuları görüştük. İstanbul’da açılışlar yaptık. Marmaray’ın yanına büyük bir tünel yapıyoruz. Konya’ya gittik. Kayseri’ye gittik açılışlar yaptık. Karaman’a gittik açılışlar yaptık. Bütün bu yoğun trafik içinde Ankara, İstanbul’da toplantılar yaptık.
 
Maalesef Soma’da özel sektöre ait maden ocağında elim bir kaza meydana geldi. Var gücümüzle o kazaya koştuk. Şehitlerimizi çıkardık. Yani biz şunu demedik, 30 Mart’ta zafer kazandık artık biraz dinlenelim, soluklanalım demedik. Tam tersine millet bize yetki verdi dedik, ve daha bir aşkla coşkuyla azim bir kararla büyük Türkiye yolculuğunu sürdürdük. Ben buradan soruyorum, AK Parti seçimden birinci çıktığı halde iki aydır koşturuyor. Peki seçimden ikinci üçüncü dördüncü parti olarak çıkan, oy kaybeden partiler ne yapıyor? Normalde onların bizden daha fazla çalışması lazım. CHP yerinde sayıyor. Pensillvania ile iş birliği yaptı faturasını ödüyor. MHP’ya bakıyorsunuz genel başkan AK Parti karşısında sekizinci seçimini kaybetti. Hala orada oturmaya devam ediyor.
 
O ÇATI 30 MART'TA UÇTU GİTTİ
Emekli siyasetçileri ziyarete başladılar. Neymiş? Çatı kuruyorlarmış cumhurbaşkanı seçeceklermiş. Bu çatı cumhurbaşkanı olacakmış. O çatı 30 Mart’ta uçtu gitti. Bunların oturdukları evin damı yok damı. Bu millet kendi başkanını, inandığı insanı gayet iyi biliyor.
 
HAZİRAN AYI İÇİNDE İSMİMİZİ AÇIKLAYACAĞIZ
İnşallah çok kısa bir süre içerisinde Haziran ayı içinde inşallah adayımızı açıklayacağız. İnşallah ardından ismimizi, adayımızı açıklayacağız. İstişarelerimiz devam ediyor. Dün Meclis başkanıyla konuştuk dertleştik ve bunları devam ettireceğiz. STK’ları aynı şekilde devam edeceğiz.
 
"İNSAN BİR KEZ ÖLÜR"
Şimdi karşımızda kim var HDP. Vatandaşlarım meydanda yuhlamaktan çok sandıkta yuhlamanızı istiyorum
Bizi tehdit ediyorlar demeyeceksiniz. İnsan inancı uğruna, namusu uğruna bir kere ölür bir kere. Sandık bizde namustur.
 
PKK MİLLETVEKİLİMİZDEN VERGİ İSTEDİ
Biz Ağrı'ya nasıl hizmet getireceğiz, ona mı oy vereceğiz yoksa ideolojiye mi oy vereceğiz.
 
-Ağrı'da sandıklar 1 kez tam olarak sayıldı. 2. kez sayılamadan şaibe ortaya çıktı. Öyle 13-14 kez sayılmadı.
 
-Bu BDP zihniyetinin demokrasiye, sandığa inancı yok. Bugüne kadar tehditlerle oy almanın yoluna gittiler.
 
-Daha yeni Doğubeyazıt'ta 6 vatandaşımızı kaçırdılar. Burası bizim Bitlis milletvekilimizin ailesine ait olan bir işletme. Arkadan da tehdide başladılar. Kendisine de Bitlis'teki seçimler için o ilçeye gitmemesi yolunda tehdit yağdırmaya başladılar.Bu tehditlerle bir yere varılmaz. İki de bir partinin adını değiştirirsin, başka bir işe de yaramazsın.
 
-Siyaset omurgalı, dürüst, ilkeli duruş gerektirir, biz eserle konuşuyoruz.
 
-Diyarbakır'da anneler günlerdir oturma eylemi yapıyor. 134 yavru dağa kaçırıldı. Kimler kaçırdı biliyorsunuz.
 
-Getirmemeleri halinde, teslim etmemeleri halinde iktidar olarak B planımızı, C planımızı uygulamaya koyacağız.
 
-Doğubeyazıt'ta kaçırılan 6 taşeron işçiyi de getirecekler. Neymiş, Kiler devlete vergi veriyor ya onlara da verecekmiş.
 
-Alınteriyle çalışan insanları siz kalkıp da kaçırmaya yönelirseniz, 'Devlete vergi veriyorsun bana da vereceksin.' Peki devlet aldığı bu vergiyi nereye harcıyor? Doğubayazıt'ın yollarına harcıyor. Doğubayazıt'ın okullarına harcıyor, hastanesine harcıyor. Sen nereye harcıyorsun? Sen insanları öldürmeye harcıyorsun. Onun için bu duruşumuz çok önemli. Ölelim ama bir kere ölelim, onurumuzla, haysiyetimizle ölelim. Ama sandıktaki o onuru hep birlikte kurtaralım.
 
CHP KUMSALLARIN PARTİSİ
Biz de Kürt, Laz, roman böyle bir ayrım yok. Bu BDP, HDP bunlar siyasi Kürtçülük yapıyor. MHP siyasi Türkçülük yapıyorlar
Ama biz 45,5 oluyoruz çünkü herkesi kucaklıyoruz. CHP de kumsalların partisi. Kim kucaklıyor biz kucaklıyoruz
Diyarbakır’da oturan anneler için CHP’nin, MHP’nin, HPD’nin, yandaş meydanın sesi çıkıyor mu?
Ama Galatasaray lisesinin önünde oturanlar için sesiniz çıkıyordu!
Pazar günü çok önemli, sandıkta gereken cevabı verin!
Biz yaşatmanın mücadelesini veriyor
Gençlerin yaşaması için mücadelesi veriyoruz
Artık akan kan durdun diye mücadele veriyoruz
Çok önemli yo kat ettik
 
PENSİLVANYA BENİMLE İLGİLİ FİLM HAZIRLIYORMUŞ... ÇOCUĞUMA UYGUN ARTİST BULAMAMIŞLAR
Şimdi yeni haber aldım. Pensilvanya benimle ilgili yeni bir film hazırlıyormuş. Ailemle ilgili güzel bir film hazırlıyorlarmış
Bu film için bana uygun bir artist bulamamışlar. Çocuğuma uygun bir artist bulamamışlar
Halbuki Hollywood’a gitmelerine gerek yok kendi aralarında artisler çok
Bu tuzakların hiç biri tutmadı tutmayacak
Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi bu filmi yetiştireceklermiş. Tutmaz bunlar tutmaz.
Pensilvanya’ya kaçan zat çözüm sürecini bozmak için elinden geleni yaptı. Bir kısım medya adeta kan akasın diye yayın yaptı
Hala bazı yazar müsveddeleri terör örgütüne gitti 'terörü başlatın' diye akıl verdi
 
HİÇBİR SİYASİ PARTİ BİZİMLE AŞIK ATAMAZ
Ağrı’dan biz çözüm sürecine destek bekliyoruz. Ağrı Dağı kadar büyük bir netice bekliyoruz
30 Mart’tan bu yana çalışıyoruz. Çalışmaya da devam ediyoruz. Ağrı geri kalmasın . Hiçbir siyasi parti bizimle aşık atamaz
Tayyip Erdoğan belediyecilikten geldi. Ağrı’da yeni bir anlayışı getireceğiz
 
AĞRI'YA İKİ GÜZEL MÜJDEMİZ VAR
Ağrı’ya iki güzel müjdemiz var. Ağrı merkezde doğalgaz dağıtımı için 3 kez ihaleye çıktık.
Özel sektörden rağbet olmadı. Yeni bir karar aldık. Ağrı’da dağıtımı devlet olarak biz yapacağız.
Yasal düzenlemeler yapıldı, yasa teklifi TBMM’ye sunuldu.
Elektrik borçlarında faizler silinecek, anapara alınacak.
Edaş bunu yaptı sağolsun, bizi kırmadılar.
Huzura, barışa, demokrasiye evet diyeceksiniz.
En önemlisi kardeşliğe evet diyeceksiniz.
Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2014, 17:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner322

banner326

banner327