Erdoğan "Bunlardan ancak paraşütçü olur"

Başbakan Tayyip Erdoğan, Artvin Valiliği önünde düzenlenen toplu açılış töreninde konuştu.

Erdoğan

Erdoğan'ın konuşmasının satırbaşları şöyle:

''SİZİ MAHÇUP ETMEYECEĞİZ''

Tercihinizi hizmet siyasetinden yaptığınız için, güven ve itimadınız için, ahde vefanız için buradan hepinize şükranlarımı sunuyorum. Sizler bizi mahcup etmediniz, bizler de inşallah sizin bu güveninizi boşa çıkarmayacak, sizi mahcup etmeyeceğiz.

Hükümetimizle, belediyelerimizle el birliği, güç birliği içinde Artvin’i layık olduğu hizmetlere kavuşturmaya, kalkındırmaya devam edeceğiz.

''159 TRİLYON LİRALIK 33 ESER VE YATIRIMIN AÇILIŞI''

İşte bugün hem sizlerle hasret gidermek, hem de Artvin’i daha da kalkındırmak için buradayız. Bugün burada eğitimden, sağlığa, spordan altyapıya kadar pek çok alanda Artvin’e kazandırdığımız, bir taneyi ayrı bırakıyorum 159 trilyon liralık 33 eser ve yatırımın resmi açılışını gerçekleştiriyor, 33 projeyi hizmete alıyoruz.

''ARTVİN SUYUN MERKEZİ HALİNE GELDİ''

O diğer adımımız inşallah, dev ekranda izleyeceğiz, o da Arkun Barajı. Onun maliyeti de tüm kamulaştırmalarıyla 1 milyar Türk lirası. Onu da bugün açıyoruz ve Orman Su İşleri Bakanımız inşallah oradan bizimle buluşacak ve 4 tane dev baraj var.

Şunu burada özellikle vurgulamam lazım. Artvin aslında hani diyoruz ya “su hayattır”, “su medeniyettir” diyoruz ya… İşte Artvin adeta suyun merkezi haline geldi. Enerjinin merkezi haline geldi ve bu sularımızla Artvin adeta bir sıçrama yapacak.

''GEREKLİ ADIMLARI BİR AN ÖNCE ATMAMIZ GEREKİYOR''

KÖYDES Projesi kapsamında toplam 26 Trilyon lira değerindeki 442 yol ve 136 içme suyu projesini de hayata geçiriyoruz Eğitimde 8 okulu, Arkun Barajı'nı bugün hizmete alıyoruz. HES'ler dünyanın en temiz en çevreci enerji kaynaklarıdır. Gerekli adımları bir an önce atıp sularımızı değerlendirmemiz gerekiyor.

''ARTVİN EN ÖNEMLİ TİCARET GÜZERGAHLARINDAN BİRİ HALİNE GELİYOR''

Bu yatırımlar için devletin kasasında 5 kuruş çıkmıyor vergi olarak ciddi bir meblağı da devlete kazandırıyoruz. Geçtiğimiz 12 yılda Artvin’e 11 katrilyon hizmet yaptık. Hala devam eden çok büyük yatırım ve projelerimiz var. Hopa ile Boçka arasında inşa ettiğimiz can kurtaran tünelini inşallah önümüzdeki yıl açıyoruz. Böylece Artvin ülkemizdeki en önemli ticaret güzergahlarından biri haline geliyor.

''BİZ LAF ÜRETMEDİK, GERİLİM ÜRETMEDİK''

Bütün bunlar Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıdır. Muğla, Aydın ve Edirne’de yatırımlarımızı göreceksiniz. Biz laf üretmedik, gerilim üretmedik.

12 yıl boyunca muhalefet kriz üretmenin, kaos üretmenin mücadelesini verdi, biz iş üretmenin, eser üretmenin mücadelesini verdik.

''TÜRKİYE'NİN DÜNYANIN HİÇ BİR ÜLKESİNDEN EKSİĞİ YOK''

Bizim, Türkiye’nin dünyanın hiçbir ülkesinden eksiği yok. Birçok ülkeden fazlamız var. Genç ve dinamik bir nüfusa sahibiz ve bununla da avantajlıyız. Coğrafi konumla avantajlıyız, çok renkli bir sosyal yapıyla avantajlıyız. Bu avantajlar bugüne kadar hep bir dezavantaj gibi görüldü. Gençler bir tehdit olarak algılandı. Tarih bir birikim olarak değil bir yük olarak görüldü. Medeniyetimiz bir hazine olarak değil, utanılacak bir geçmiş olarak görüldü. Renkli sosyal yapımız zenginlik olarak değil, ayrıştırıcı bir eser olarak görüldü.

Biz dezavantaj gibi görünen tüm bu unsurları avantaj haline getirdik, olması gereken yere taşıdık. Bu avantajlar sayesinde Türkiye’yi büyütüyoruz, yüceltiyoruz.

''HEP BİRLİKTE TÜRKİYE'YİZ''

Biz hep ne dedik, Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla , Çerkeziyle, Abazasıyla, Romanıyla, Boşnağıyla biriz, beraberiz, kardeşiz dedik, hep birlikte Türkiye’yiz dedik. Çünkü biz ayrım yapamazdık. Zira biz yaratılanı yaratandan ötürü seven bir anlayışın mensuplarıyız.

''KILIÇDAROĞLU SEN NE ZAMANDAN BERİ BAYRAĞI HATIRLADIN YA''


Yola çıkarken ne dedik, tek millet dedik, tek bayrak dedik, tek vatan dedik, tek devlet dedik. Şimdi bakıyorum, CHP’nin aklına bayrak geldi. Sayın Kılıçdaroğlu, sen ne zamandan beri bayrağı hatırladın ya.

''BİR KERE HAKKARİYE GİTTİN, ELİNE BİR TANE TÜRK BAYRAĞI ALMADIN''

Hayatında bir kere Hakkari’ye gittin, eline bir tane Türk bayrağı alamadın. Bölücü terör örgütünün dayanışma halinde olan siyasetçileri dedi ki, "Hakkari’ye gelirsin ama Türk bayrağı dalgalandıramazsın."

Sen hangi Türk bayrağını dalgalandırmaktan bahsediyorsun? Hakkari’de de Van’da defalarca miting yaptık ve bayrağımızı gümbür gümbür dalgalandırdık.

''NE CHP NE MHP SİVAS'TAN ÖTEYE GİDEMEDİ, KORKAKLIK DAMARLARINA İŞLEMİŞ''

Ne CHP ne MHP Sivas’tan öteye gidemedi. Ürkeklik korkaklık bunların damarına işlemiş. Biz ne siyasi Türkçülük yapıyoruz ne siyasi Kürkçülük yapıyoruz. 77 milyonu kucaklıyoruz. Hepimiz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyız. Birliğimiz beraberliğimiz kardeşliğimizle övüneceğiz. Biz aramıza fitnenin girmesine müsaade etmeyeceğiz. Tahriklere aldanmayacağız. Tuzak kuranlara eyvallah etmeyeceğiz, o tuzaklara düşmeyeceğiz. Bayrak gibi vatanımızım devletimizin milletimizin birliği gibi konular istismar aracı olamaz.

''PENSİLVANYA ONLARIN MEDYASI DIŞARIDAN DESTEK VERİYOR''


HDP Doğu ve Güney Doğu’da tahrikler yapıyor. CHP ve MHP bunlardan beslenmek istiyor. Pensilvanya ve onun medyası dışarıdan destek veriyor. Onların gündeminde fırsatçılık var. Bayrak üzerinden Musul’daki hassas hadise üzerinden bile siyaset yapmaktan kaçınmıyorlar. Pensilvanya’nın gündeminden çıkamayan bu muhalefete 30 Mart’ta büyük ders verdiniz. Yüzde 46 ile siz bu muhalefete çok açık mesaj verdiniz.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2014, 17:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner322

banner326

banner327