Erdoğan medya temsilcileri ile biraraya geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul'da medya temsilcileri ile biraraya geldi.

Erdoğan medya temsilcileri ile biraraya geldi
Beylerbeyi Sarayı’nda gerçekleştirilen toplantı öncesi geniş güvenlik önlemleri dikkat çekti. Yaklaşık 2.5 saat süren toplantıda paralel yapıyla mücadele, çözüm süreci, Türkiye’nin Avrupa Birliği adaylığı ve bölgesel gelişmelerin ele alındığı öğrenildi. Toplantıdaki konu başlıklarını anlatan Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Ocaktan, Türkiye’nin temel politikaları konusunda değerlendirmelerde bulunulduğunu belirtti. Ocaktan, “Bunlar zaten bildiğimiz konular çözüm süreci başta olmak üzere. Türkiye’deki ve etrafındaki ülkelerde yeni gelişmelerle ilgili değerlendirmelerde bulunuldu. Paralel yapı ile ilgili mücadele konusu ve Türkiye’nin Avrupa Birliği ile ilgili bundan sonraki sürecini daha dikkatli ama biraz daha adımları hızlandırarak atılması konusunda benim anladığım değerlendirmelerde bulundu” dedi.

YENİ ANAYASA VE IŞİD


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önümüzdeki günlerdeki ziyaretlerini hatırlatan Ocaktan, "Bundan sonra seyahatleri biliyorsunuz, yarın Katar’a gidiyor. Amerika’ya gidecek Birleşmiş Milletler toplantısına. Ondan sonra da yine genel olarak şu cümleyi belki söyleyebiliriz: Değişik ülkelere Afrika dahil değişik ülkelere ziyaretlerini sürdürecek" diye konuştu.

Türkiye’nin yeni anayasaya sahip olması konusunda emin olduğunu söyleyen Ocaktan, "Türkiye’nin zaten o konudaki yaklaşımı belli. Türkiye teröre bir bütün olarak bakıyor. Yani bölgedeki bütün terör unsurlarını aynı çizgiden dolayısıyla eğer biz geçmişte biliyorsunuz PKK ile mücadele ettik ve halen mücadeleye devam ediyoruz. Dolayısıyla bugün IŞİD’tir, yarın da başka bir terör örgütü ortaya çıkar. Çözüm süreci konusunda, hükümetin bu konuda çalışmaları olduğu ve onun da bu konudaki çalışmalara desteğinin hazır olduğu" ifadelerini kullandı.


Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2014, 16:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327