“Erdoğan öyle ya da böyle gidecek”

Eski AK Parti milletvekili İdris Bal'ın STK üyeleri ile bir araya geldiği toplantıda “Erdoğan öyle ya da böyle gidecek” dediği iddia edildi.

“Erdoğan öyle ya da böyle gidecek”

Dershanelerin kapatılması gündeme gelmeden önce 17 Ağustos 2013 tarihinde bir grup STK temsilcisiyle Ankara Pursaklar'da bir araya gelen İdris Bal, "Erdoğan öyle ya da böyle gidecek" demişti. Toplantıya katılan Hitit Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Hitit Akademisi Derneği Başkanı Zekeriya Işık, o toplantıyı ilk kez Yeni Şafak'a anlattı. Işık, toplantıda Bal'ın kendilerine, "Ak Parti'nin daraldığını geniş kesimleri kucaklamadığını arkasındaki iç ve dış desteği kaybettiğini ve öyle ya da böyle AK Parti ve Erdoğan'ın uluslararası güçlerin de desteğiyle gönderileceğinin altını çizdi" şeklinde konuştu.

"ERDOĞANSIZ TÜRKİYE'YE HAZIR OLUN"

Zekeriya Işık, "Bunun için de öyle çok beklenmeyeceğini önümüzdeki süreçte birkaç ay içerisinde bunların olabileceğini kaydetti" dedi. Işık, toplantıda Bal'ın konuşmasında, "Bu durumda Türkiye'nin, muhafazakar çevrelerin Ak Partisiz ve Erdoğansız bir Türkiye'ye hazır olması gerektiğini belirterek adeta bunun için burada olduklarını ifade etmekteydi" ifadelerini kullandığını kaydetti.
 


Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2015, 10:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cesur DUYARLI
Cesur DUYARLI - 6 yıl Önce

i̇şte sen ve senin gibiler bu kafada oldukları için asla iktidarda olamayacaklar. artık bu ülkede iktidarı sizin efendileriniz değil halk belirliyor bunu şayet varsa kafanızdan çıkarmayın olurmu!!!

SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327