Erdoğan yemin ederken ayağa sadece o kalkmadı!

TBMM'de 12. Cumhurbaşkanı sıfatıyla kürsüye gelen Erdoğan'ın yemin etme merasiminde tüm konuklar ve vekiller ayağa kalkarken bir tek MHP'li vekil Erkan Akçay ayağa kalkmadı.

Erdoğan yemin ederken ayağa sadece o kalkmadı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın TBMM'de yemin etmek için kürsüye geldiği sırada, bütün vekiller ve konuklar ayağa kalktı. Ancak, MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay ise ayağa kalmadı.

Meclis'te düzenlenen mazbata teslim ve yemin törenine milletvekilleri dışında çok sayıda davetli de katıldı. Genel Kurul'daki Loca'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, kızları Sümeyye ve Esra ile oğlu Bilal Erdoğan da hazır bulundu. Locada ayrıca, Anayasa Başkanı Haşim Kılıç, Genelkurmay Başkanı Necdet Özel ve kuvvet komutanları, Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Sadi Güven, Danıştay Başkanı Zerrin Güngör, Ağrı Belediye Başkanı Sırrı Sakık, eski futbolcu Rıdvan Dilmen ile çok sayıda bürokrat da hazır bulundu.

MHP 'li vekil ayağa kalkmadı!

Öte yandan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yemin metnini okumak için kürsüye geldiği esnada, bütün vekiller ve konuklar ayağa kalktı. Ancak, MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay ise ayağa kalmadı.

Yabancı konuklar Köşk'te ki törene de katılıyor!

Cumhurbaşkanlığı devir teslim töreni için Türkiye 'ye gelen 90'dan fazla yabancı temsilci, TBMM'de törene katılmadı. Yabancı temsilciler Çankaya Köşkü'ndeki törene katılacak. 
Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2014, 17:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327