banner333

Erdoğan'dan CNN'in muhabirine: Dalkavuk

Başbakan Erdoğan partisinin grup toplantısında Gezi'nin yıldönümünde Taksim'den canlı yayın yapan CNN International muhabiri Ivan Watson için sert ifadeler kullandı.

Her olumsuzlukta Türkiye'den yayına geçen CNN, Gezi'nin yıldönümünde de yine Taksim'deydi. Meydanda artırılan güvenlik önlemleri kapsamında pasaport kontrolünden geçirilmek istenen CNN muhabiri Ivan Watson, uzun süre direndi.

Arbede çıkınca polis Watson'ı, pasaportunu incelemek üzere Taksim Meydanı'nda bulunan ekip otosuna götürdü. Bu sırada CNN International canlı yayındaydı.

CNN muhabiri Ivan Watson ise daha sonra attığı tweet'lerle polisin poposuna vurarak gözaltına alındığını iddia etti.

BAŞBAKAN: SUÇÜSTÜ YAKALANDI
Grup toplantısında konuşan Başbakan Erdoğan, yaşanan bu olaya değindi. Ivan Watson için "CNN'in dalkavuğu gelmiş Gezi'ye, ülkemi dünyaya farklı tanıtacaktı." diyen Başbakan, muhabirin suçüstü yakalandığını söyledi.

İşte Başbakan'ın o ifadeleri;

CNN'İN DALKAVUĞU SUÇÜSTÜ YAKALANDI 
"CNN'in dalkavuğu gelmiş Gezi'ye, ülkemi dünyaya farklı tanıtacaktı. Suç üstü yakalandı. Gezi'nin yıldönümünde günler öncesi isyan çağrısı yapanlar avuçlarını yaladı.

GİT BU YAPTIKLARINI ABD'DE AVRUPA'DA YAZ
Polis şamar oğlanı değildir. Polisin savunma hakkı yok diye birşey olabilir mi?Geçenler de polisler için 'Bu ne sabır' dediğimde başta Kılıçdaroğlu rahatsız olmuş.Neden rahatsız oluyorsun. Git bu yaptıklarını ABD'de Avrupa'da yap bakalım."
Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2014, 12:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner322

banner326

banner327