'Erdoğan'dan davet gelirse bir tek onun için giderim'

Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin Türkiye'nin IŞİD karşıtı koalisyona katılmasına karşı çıkmayacağını söyleyerek Erdoğan'dan konu ile ilgili davet gelirse gideceğini söyledi.

'Erdoğan'dan davet gelirse bir tek onun için giderim'
Kılıçdaroğlu, bu konunun ele alınacağı bir görüşme için Cumhurbaşkanlığı'ndan davet gelirse, "davete icabet edeceğini" de söyledi.

Kılıçdaroğlu, CHP'nin kuruluş yıldönümünde "partililer ve basınla yaptığı sohbet toplantısında kendisine bu konuda yöneltilen soruyu şöyle yanıtladı;

"Ortadoğu'da IŞİD'e karşı uluslararası bir koalisyonda Türkiye'nin yer almasına karşı çıkmayız. Türkiye, savunma açısından Batı ittifakının bir parçasıdır."

"CUMHURBAŞKANI'NDAN DAVET GELİRSE, İCABET EDERİM..."

Daha önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile, "savaş hali" dışında görüşme yapmayacağını söyleyen Kılıçdaroğlu, IŞİD'e yönelik operasyon ihtimalini de bu kategoriye soktu.

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı'nın bu konuyu görüşmek üzere davet etmesi üzerine, gidip gitmeyeceği yolundaki bir soruya, "Bu konuda karar alınması söz konusuysa, ve karar konusunda ana muhalefetin görüşü isteniyorsa, elbette ben icabet ederim" diyerek, Erdoğan'la bu konuyu sınırlı olarak görüşebileceğini açıkladı. 
Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2014, 16:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327