Erdoğan’ın Yeni Uçağı Geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için 2,5 yıl önce sipariş edilen ve kabin modifikasyonu ABD’de yapılan Airbus 330-200 tipi uçak İstanbul’a geldi.Erdoğan’ın kullandığı “ANA” uçağın menzilinin uzun uçuşlarda yetersiz kalması...

Erdoğan’ın Yeni Uçağı Geldi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için 2,5 yıl önce sipariş edilen ve kabin modifikasyonu ABD’de yapılan Airbus 330-200 tipi uçak İstanbul’a geldi.
Erdoğan’ın kullandığı “ANA” uçağın menzilinin uzun uçuşlarda yetersiz kalması üzerine 2,5 yıl yıl önce sipariş edilen Airbus 330-200 tipi uçağın kabin modifikasyonu ABD’nin San Antonio şehrindeki Gore Design şirketince yapıldı. THY6901 çağrı koduna sahip uçak sabah saat 06.45 sıralarında Pendik’te bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniş yaptı. ABD’den gelen uçakta 3 pilot ve 10 kişilik teknik ekibin bulunduğu öğrenildi. Uçak, Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra Türk Hava Yolları’nın Havacılık Bakım Onarım ve Modifikasyon Merkezi (HABOM) hangarına çekildi. HABOM tesislerinde boyanacak olan uçak, gümrük işlemlerinin ardından Erdoğan’ın hizmetine sunulacak.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327