Ereğli Kışlık Çiçeklerle Renklenecek

Konya’nın Ereğli İlçe Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler kışlık çiçek dikimi için çalışmalarını yürütüyor.Belediye önü, Yunus Emre Parkı ve Ereğli girişinde bulunan kavşaklardaki yaz dönemine ait çiçekleri...

Ereğli Kışlık Çiçeklerle Renklenecek
Konya’nın Ereğli İlçe Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler kışlık çiçek dikimi için çalışmalarını yürütüyor.
Belediye önü, Yunus Emre Parkı ve Ereğli girişinde bulunan kavşaklardaki yaz dönemine ait çiçekleri söken Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler kışlık çiçek ekimi için dikim yerlerini de hazırlıyor.
Belediye Başkanı Özkan Özgüven, kışlık çiçek olarak menekşelerle bezenecek olan Ereğli’nin, kışa rengarenk gireceğini ifade etti. Menekşelerle bezenecek olan Ereğli’nin vatandaşa görsel güzellik sunacağını kaydeden Özgüven, “Yaz dönemine ait çiçeklerin ekiplerimiz tarafından söküm çalışmaları başladı. Sökülen çiçeklerin yerine kış dönemine ait çiçek ekimi içinde toprak hazırlığı başladı. Önümüzdeki günlerde ekim çalışmaları da hız kazanacak. Ereğlili hemşerilerimizin göz zevkine uygun bir güzelliği ortaya çıkaracağız” dedi.
Özgüven, ayrıca Kasım ayının ilk haftasından itibaren Ereğli genelindeki ağaçların da budama çalışmalarının yapılacağını kaydetti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327