EREĞLİ ÖZEL HASTANEYE YENİDEN KAVUŞACAK

Konya’nın Ereğli ilçesinde, kapanan özel hastanesinin yeniden açılması için işletmeciler ve sağlıkçılar biraraya geldi.AK Parti Konya Milletvekili Cem Zorlu ve Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen...

EREĞLİ ÖZEL HASTANEYE YENİDEN KAVUŞACAK
Konya’nın Ereğli ilçesinde, kapanan özel hastanesinin yeniden açılması için işletmeciler ve sağlıkçılar biraraya geldi.
AK Parti Konya Milletvekili Cem Zorlu ve Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen programda daha önce özel hastane olarak hizmet veren binada incelemelerde bulunuldu. İnceleme sonrası Ereğli Belediyesi Meclis Üyeleri ile buluşan heyet, özel hastane konusunu masaya yatırdı.
Belediye Başkanı Özkan Özgüven, sağlık konusunda ilçede yaşanan sıkıntıların önüne geçmek için ‘Belediye Hastanesi’ açmak amacıyla çalışma başlattıklarını ve bu çalışmanın belli bir noktaya geldiğini söyledi. Konya’dan gelen heyetin bu çalışmanın önemli bir ayağını oluşturduğunu kaydeden Özgüven, Ereğli’ye özel bir hastane açacaklarını kaydetti.
AK Parti Konya Milletvekili Cem Zorlu ise ilçenin coğrafi ve nüfusu göz önüne alındığında özel bir hastanenin olması gerektiğini söyledi. Bu konuda Ereğli Belediyesinin yürüttüğü ve kendisinin de Ankara’da konuyu takip ettiğini vurgulayan Zorlu, ilçenin sağlık sorunlarını aşmak için çalıştıklarını belirtti.
Özel hastane konusunda yapılacak çalışmaların detaylandırıldığı toplantı dilek ve temenniler ile sona erdi.
Toplantıya Selçuk Üniversitesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi Tıp Fakültelerinden akademisyenler ile özel sağlık hizmeti vermiş işletmeciler katıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327