Ereğli’de Açıköğretim Sınavı Yapılabilecek

Konya’nın Ereğli ilçesi Yüksek Öğrenimi Geliştirme Derneği Başkanı Ergun Özgüven, AK Parti Konya Milletvekili Cem Zorlu’nun girişimlerinin ardından yapılan çalışmayla Açıköğretim sınavlarının Ereğli’de de yapılacağını söyledi.Birçok...

Ereğli’de Açıköğretim Sınavı Yapılabilecek
Konya’nın Ereğli ilçesi Yüksek Öğrenimi Geliştirme Derneği Başkanı Ergun Özgüven, AK Parti Konya Milletvekili Cem Zorlu’nun girişimlerinin ardından yapılan çalışmayla Açıköğretim sınavlarının Ereğli’de de yapılacağını söyledi.
Birçok öğrencinin Açıköğretim sınavı için Ereğli’den komşu illere gittiğini ifade eden Özgüven, öğrencilerin derneğe müracaat edip bir girişimde bulunularak sınavların Ereğli’de yapılmasını istediklerini söyledi. Bunun üzerine gerekli çalışma ve görüşmeleri başlattıklarını söyleyen Özgüven, AK Parti Konya Milletvekili Cem Zorlu ile görüşerek yaklaşık 8 aylık bir hazırlık döneminin ardından gerekli dosyayı Vekil Zorlu’ya teslim ettiklerini ifade etti. Dernek Başkanı Özgüven, “Milletvekili Cem Zorlu, Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker ile temasa geçerek Ereğli’de sınavların yapılması için fiziki yeterlilik araştırıldı. Sonrasında gerekli çalışmalar yapılarak sınavların Ereğli’de yapılması noktasında karar alındı. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327