ERENLER’DE KANSER SEMİNERLERİ DEVAM EDİYOR

Erenler Belediyesi ve Halk Sağlığı Müdürlüğünce ortaklaşa düzenlenen erkeklere yönelik Kanser Tarama ve Eğitim Seminerleri Kamışlı mahallesinde devam etti.Erenler’de kandınlara yönelik yaklaşık 3 yıl önce başlatılan kanser tarama...

ERENLER’DE KANSER SEMİNERLERİ DEVAM EDİYOR
Erenler Belediyesi ve Halk Sağlığı Müdürlüğünce ortaklaşa düzenlenen erkeklere yönelik Kanser Tarama ve Eğitim Seminerleri Kamışlı mahallesinde devam etti.
Erenler’de kandınlara yönelik yaklaşık 3 yıl önce başlatılan kanser tarama seminerleri sonucu yaklaşık 6 bin bayan taramadan geçirilmiş ve 10 bin bayana ise bu kapsamda seminer verilmişti. Bu projede erken teşhisin önemine değinen yetkililer yine Erenler’de erkeklere yönelik başlatılan ve Kamışlı Mahallesinde düzenlenen seminerle kanser taramalarına hız kesmeden devam ediyor. Sakarya Halk Sağlığı Müdürlüğü Kanser Bölüm sorumlusu Gülcan İpeksoy bağırsak kanseri ile ilgili bilgilendirmelerde bulunduğu program sonunda tarama yaptırmak isteyenlerin kayıt yaptırdıktan sonra Erenler Belediyesi tarafından ücretsiz olarak kanser tarama birimlerine nakillerinin sağlandığını ve muayenelerinin yapıldığını belirtti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327