ERGANİ ADLİYESİ’NE BAŞSAVCILIK KADROSU VERİLDİ

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun son kararnamesiyle birlikte Ergani ve Bismil adliyelerine başsavcılık kadrosu verildi.Ergani Cumhuriyet Başsavcısı Zülküf Çelik, adliyeye başsavcılık kadrosu verilince şuana kadar vekaleten yürüttüğü...

ERGANİ ADLİYESİ’NE BAŞSAVCILIK KADROSU VERİLDİ
Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun son kararnamesiyle birlikte Ergani ve Bismil adliyelerine başsavcılık kadrosu verildi.
Ergani Cumhuriyet Başsavcısı Zülküf Çelik, adliyeye başsavcılık kadrosu verilince şuana kadar vekaleten yürüttüğü bu görevi asaleten yürütmeye başladığını söyledi. Çelik, "Adliyemizde yeni mahkemeler kurulmasıyla, yeni hakim ve savcılar gelmesiyle birlikte kapasitemiz de artmış oldu. Asliye Hukuk Mahkememiz, Asliye Ceza Mahkememiz ve Kadastro Mahkememiz bir iken iki oldu. Dört hakim kadromuz, gelen arkadaşlarımızla birlikte 7’ye, üç savcı kadromuz ise gelen arkadaşlarımızla 5’e çıktı. Bu gelişmelere paralel olarak da adliyemize başsavcılık kadrosu verilince şu ana kadar vekaleten yürüttüğüm bu görevi asaleten yürütüyorum. Amacımız hakka ve halka hizmettir. Halkımıza layıkıyla hizmet etmeye devam edeceğiz" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327