Erkekliğe İlk Adımını Atan Çocuklar, Boğaz Turuna Çikti

Tuzla Belediyesi tarafından gerçekleştirilen toplu sünnet töreniyle erkekliğe ilk adımını atan 350 çocuk, İstanbul Boğazı’nda tekne turuna çıktı. İstanbul’un eşsiz manzarasının keyfini çıkaran çocuklar, çeşitli aktivitelerle de...

Erkekliğe İlk Adımını Atan Çocuklar, Boğaz Turuna Çikti
Tuzla Belediyesi tarafından gerçekleştirilen toplu sünnet töreniyle erkekliğe ilk adımını atan 350 çocuk, İstanbul Boğazı’nda tekne turuna çıktı. İstanbul’un eşsiz manzarasının keyfini çıkaran çocuklar, çeşitli aktivitelerle de doyasıya eğlendi.
Tuzla Belediyesi tarafından geleneksel olarak gerçekleştirilen toplu sünnet töreni kapsamında yüzlerce çocuk, erkekliğe ilk adımı attı. 350 çocuğun sünnet ettirilmesinin ardından belediye, çocukları tekneyle boğaz turuna çıkardı. Sünnet kıyafetleriyle tekne turu yapan çocuklar, İstanbul’un eşsiz manzarasını boğazdan izledi.
AİLELER, BAŞKAN YAZICI’YA TEŞEKKÜR ETTİ
Çocuklarıyla birlikte boğaz turuna katılan aileler ise, Tuzla Belediyesi’nin her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği etkinliği desteklediklerini söyledi.
İki çocuğunu birden sünnet ettirdiğini söyleyen İbrahim Sütçü, “Belediye başkanımıza ve bu sosyal sorumluluk projesini yürüten arkadaşlara çok teşekkür ederiz. Normalde kendi imkanlarım olsa biraz daha zorlanacaktım. Devletimizin ve belediyemizin bu tür şeyler yapması çok güzel” şeklinde konuştu.
Erkekliğe adım atan çocuklar ise, sünnet olurken yaşadıklarını anlatarak, boğaz turunun keyifli olduğunu söyledi.
TUZLA BELEDİYESİ, HER YIL YÜZLERCE ÇOCUĞU SÜNNET ETTİRİYOR
Toplu sünnet etkinliğiyle ilgili bilgi veren Tuzla Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güven Ada, “350 çocuğu bu sene Tuzla Belediyesi sünnet ettirdi. Aslında bu her sene alışılagelmiş ve gelenekselleşmiş bir olay bizim için. Bu da tabii ki Belediye Başkanımız Dr. Sadi Yazıcı’nın himayesinde yürüyen bir proje. Her sene sünnet şölenimizi konserle kutluyorduk ama çocuklarımızın birçoğu İstanbul Boğazı’nı hiç görmemişler. Biz de farklı bir şey yapalım dedik ve 350 çocuğumuzla boğazda geminin üzerinde sünnet şöleni gerçekleştirelim istedik” ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327