Erken Tanı Hayat Kurtarır

Kilis 7 Aralık Üniversitesi Yusuf Şerefoğlu Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik bölümü öğrencileri, Serviks Kanseri ve Meme Kanseri Hakkında Bilinçlendirme etkinliği düzenlediler.AÇSAP, Ekrem Çetin ASM, KETEM ve Halk Sağlığı Müdürlüğü...

Erken Tanı Hayat Kurtarır
Kilis 7 Aralık Üniversitesi Yusuf Şerefoğlu Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik bölümü öğrencileri, Serviks Kanseri ve Meme Kanseri Hakkında Bilinçlendirme etkinliği düzenlediler.
AÇSAP, Ekrem Çetin ASM, KETEM ve Halk Sağlığı Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen program “Erken Tanı Hayat Kurtarır” sloganı ile Öğretim Görevlisi Nilgün Katrancı’nın danışmanlığında gerçekleştirildi.
Karataş Mahallesi’nde oluşturulan bir hedef populasyona Yusuf Şerefoğlu Sağlık Yüksekokulu konferans salonunda Pap- Smear testi ve Meme Muayenesi hakkında eğitim verildi. Serviks ve meme kanserinin erken teşhisine katkı sağlamak üzere Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan uygulamalara destek vermek amacıyla yapıldı. Etkinlik ile Karataş bölgesinde ikamet eden 30-65 yaş arası bayanlarda konu hakkında farkındalığı artırmak, bilinçlendirilmeleri ve tarama testlerini yapmalarına olanak sağlayarak mevcut patolojilerin erken evredeyken teşhis ve tedavisi hedeflendi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327