Ermenistan yine sivilleri hedef aldı!

Azerbaycan - Ermenistan arasında yaşanan çatışmalar devam ediyor. Ateşkesi hiçe sayan Ermenistan ordusu Azerbaycan karşısında ağır kayıplar alırken sivil hedeflere saldırmaya devam ediyor.

Ermenistan yine sivilleri hedef aldı!

Dağlık Karabağ'ı işgalden kurtarmak için 27 Eylül'de Ermenistan'ın saldırılarına karşılık veren Azerbaycan ordusu ilerleyişine devam ediyor. Cephede ağır kayıplar veren Ermenistan ise iki defa ateşkesi ihlal ederken, sivil hedeflere düzenlediği saldırılardan vazgeçmiyor. 

Ermenistan'ın Terter'de sivil yerleşimlere karşı saldırılarında 16 yaşındaki Ismayilzada Orkhan adlı genç hayatını kaybetti. 

Ismayilzada Orkhan'ın ölüm haberini Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Hacıyev Twitter hesabından yaptığı açıklamayla duyurdu. Hacıyev açıklamasında Ismayilzada Orkhan'ın evinin bahçesinde meyve toplarken Ermenistan tarafından BM-30 Smerç roketatarıyla vurulduğunu yazdı. 

Böylelikle Ermenistan ordusunun bugüne kadar kadar düzenlediği saldırılarda yaşanan sivil kaybı son saldırı ile 64'e ulaşmış oldu.

AZERBAYCAN ORDUSUNUN İLERLEYİŞİ DEVAM EDİYOR

Azerbaycan ordusunun, topraklarını kurtarmak için başlattığı operasyonların devam ettiği bildirildi.

Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, operasyonların gece boyunca Ağdere, Hocavend, Fuzuli, Hadrut ve Gubadlı yönlerinde değişen yoğunlukta sürdüğü belirtildi.

Azerbaycan ordusunun savunma hattına top ve havanlarla ateş açan Ermenistan güçlerine karşı açılan ateşle Hocavend, Fuzuli ve Gubadlı istikametlerinde ciddi zaiyat verdirildiği ifade edildi.

Ermenistan ordusunun silah, mühimmat ve yakıt depolarının imha edildiği, Ermenistan güçlerinin bazı yönlerde geri çekildiği kaydedildi.

Azerbaycan ordusunun, Ermenistan güçlerinin birkaç destek noktasını imha ettiği, önemli iletişim hatlarını kontrol altına aldığı ve önemli tepeleri işgalden kurtardığı bildirildi.

Tüm cephe boyunca çatışmaların sürdüğü, durumun Azerbaycan ordusunun kontrolünde olduğu belirtildi.

ERMENİSTAN'A AİT KAMİKAZE DRONE AZERBAYCAN TARAFINDAN ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, bu sabah saatlerinde Cebrail ili yönünde bir dronenin teknik araçlarla yere indirildiği belirtildi.

Bakanlığın paylaştığı fotolarda, droneye monte edilmiş el yapımı patlayıcı görülüyor.

ERMENİSTAN CEPHEDE PKK'LI TERÖRİSTLERİ KULLANIYOR

Azerbaycan ordusunun işgal altındaki topraklarını kurtarmak için başlattığı operasyonda esir alınan Ermenistan askeri Albert Mikaelyan (19), PKK'lı teröristlerin Dağlık Karabağ'da Ermenistan saflarında savaştığını itiraf etti.

Askerin itirafları Azerbaycan basını tarafından duyurulurken, ihtilafta terörist ve militanların asıl Ermeni tarafında yer aldığı da böylece kanıtlanmış oldu. Sorgu sırasında kendisini tanıtarak konuşmaya başlayan Mikaelyan'ın itirafları şu şekilde:

AYLIK 600 DOLAR MAAŞ

"7 Eylül 2001'de Ermenistan'ın Şirak bölgesi Artik kasabasında dünyaya geldim. 19 Aralık 2019 'da askerliğimi yapmak için orduya çağrıldım. Gümrü'de askeri birliğe gönderildim. 6 ay boyunca tanksavar eğitimi gördüm. Sonra da Karabağ'da Martuni kasabasına gönderildim. Acemi ve kıdemli Ermeni askerlerin yanı sıra bizimle birlikte eğitim gören 1500 paralı asker Kürt militan da vardı. Onlara ayda 600 dolar maaş ödendiğini biliyorum. Eğitimin sonunda bu paralı Kürt askerleri 10-15 kişilik gruplara bölünüyordu."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327