Ertuğrul Sağlam Bursa'da

Şampiyon Bursaspor’un hocası olarak tarihe geçen ve Osmangazi Belediyesi tarafından yaptırılan spor tesislerine ismi verilen Ertuğrul Sağlam, ismini taşıyan tesisleri ziyaret ederek tenis oynadı.

Ertuğrul Sağlam Bursa'da

Ailesi ile geldiği Bursa’da, adını taşıyan Ertuğrul Sağlam Spor Tesislerini ziyaret eden Sağlam, Başkan Yardımcısı Erkan Albayrak’la birlikte tesisleri gezdi. Fitnes ve jimnastik salonunu gezip bilgi alan, daha sonra korta girerek kısa süre tenis oynayan Sağlam, “Bir insanın yaşarken isminin bir tesise verilmesi, çok özel, tarifi imkansız bir duygu. Böylesine modern bir tesise ismimi vererek beni onurlandıran başkanımız Sayın Mustafa Dündar’a bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Bursa artık bizim memleketimiz oldu diyen Ertuğrul Sağlam, “Adımı taşıyan bu tesisler, bundan sonra bu kente geldiğimde ilk uğrayacağım yer olacak. Bursa’daki yerel yönetimlerin spora bakışı son derece olumlu. Bursa’da tenis severlerin kışın tenis oynayabilecekleri fazla mekan yok. Bu açıdan burası son derece güzel. İnsanın isminin böyle bir tesise verilmiş olması son derece önemli bir olay. Bizler de bu onura layık olmaya çalışacağız” diye konuştu.
Bursa’da, Bursaspor’un şampiyonluğunu ve şampiyonlukta yaşanan coşkuyu gelecek nesillere aktaracak çok fazla da unsur bulunmadığına değinen Sağlam, “Bu yönüyle de tesisin önemi çok büyük. Özellikle benim Bursaspor’daki görevimden ayrılmamdan sonra tesise ismimin verilmesi, ülkede vefa duygusunun çok fazla yaşanmadığı bu günlerde çok anlamlı bir davranış. Bu, bana da bir sorumluluk yüklüyor. Bu tesise her zaman sahip çıkacağım” diye konuştu.  

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2015, 15:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327