Erzin Kaymakamı İskender Yönden’e Veda Yemeği Düzenlendi

Hatay’ın Erzin İlçe Kaymakamı İskender Yönden’in Aydın’ın Didim ilçesine atanmasının ardından dün akşam Belediye Düğün Salonunda veda yemeği düzenlendi.Veda yemeğin, AK Parti Hatay Milletvekili H. Bayram Türkoğlu, Erzin Kaymakamı...

Erzin Kaymakamı İskender Yönden’e Veda Yemeği Düzenlendi
Hatay’ın Erzin İlçe Kaymakamı İskender Yönden’in Aydın’ın Didim ilçesine atanmasının ardından dün akşam Belediye Düğün Salonunda veda yemeği düzenlendi.
Veda yemeğin, AK Parti Hatay Milletvekili H. Bayram Türkoğlu, Erzin Kaymakamı İskender Yönden ve eşi Dr. Ayşenur Yönden, Erzin Garnizon Komutanı Jandarma Binbaşı Ali Bahadır Aslan, Erzin Belediye Başkanı Kasım Şimşek, Emniyet Müdür Vekili Mustafa Ateş, ilçe Kaymakamları, ilçe belediye başkanları, eski Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin ve eşi, siyasi parti ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, kurum çalışanları, ailesi ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Yemekte konuşan Erzin belediye Başkanı Kasım Şimşek, “İlçeye geldiği günden beri babam diye hitap ettiğim Sayın Yönden, ilçe için yapılan tüm hizmetlere ortaklaşa karar vererek karar verdik. Hiçbir zaman birbirimize kırılıp, darılmadık. Kendisini daha yüksek mevkilerde görmek istiyorum, Allah yolunu açık etsin" dedi.
"Kendisini tanıdım tanıyalı hiç yüzünün asıldığını görmedim" diyen Dörtyol Kaymakamı Recep Soytürk şunları kaydetti:
”Yönden görev aşığı bir kişidir. Yöre olarak Toprakkale’de görev yaptı ve Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi’nin hayata geçmesini sağladı. Ardından Batman’ın Kozluk ilçesine atandı burada da güzel işle yaptı. Daha sonra Erzin’e döndü ve Erzin’de de sevilen sayılan bir kişi oldu. İnşallah, ileride Osmaniye valisi olur ve yarım bıraktığı projelerini tamamlar" ifadelerini kullandı.
Milletvekili H. Bayram Türkoğlu, "Bu ve buna benzer devlet adamları hep ülkesinin kalkınmasına vesile olmuştur. Yüreğinde vatan ve bayrak sevgisi bu kardeşimiz nerede görev yaparsa yapsın başarılı olacağına inanıyorum. Allah yar ve yardımcısı olsun" dedi.
Herkesten helallik isteyen Kaymakam Yönden ise görevi esnasında hiç kimseyi kırmadığını ve kötü söz söylemediğini ifade ederek şöyle devam etti:
"Toprağın üstünü düşündüğüm gibi altını da düşünerekten görevimi yapmaya çalıştım. Tüm kurum amirlerine her zaman görevlerini hatırlattım. Belediye Başkanı Sayın Kasım Şimşek’in de dediği gibi 4 yıl boyunca uyum içinde çalıştık. El ele vererek ilçenin kalkınması için çaba gösterdik ve bunu da başardığımıza inanıyorum. Burada bir tek hayalim daha vardı oda Erzin Organize Sanayi Bölgesinin hayata geçirilmesiydi. Birçok pürüzlerini hallettik, inşallah 1 yıla kalmaz faaliyete geçer. Didim’e gidiyorum ama, kalbim hep Erzinlilerle olacaktır. Kapım ve telefonum hep sizlere açık olacaktır. Hakkım sizlere helal olsun."
Kurumların vermiş olduğu plaket ve hediyelerin ardından yemek faslına geçildi. Daha sonra yemeğe katılanlar hatıra fotoğrafı çektirdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327