Erzincan Tso Yörex Fuarına Hazır

Her yıl Antalya’da düzenlenen ve marka şehirlerin oluşmasını sağlayan "YÖREX Yöresel ve Geleneksel Ürünler Fuarı"nın beşincisi 22-26 Ekim tarihleri arasında, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M.Rifat Hisarcıkoğlu’nun...

Erzincan Tso Yörex Fuarına Hazır
Her yıl Antalya’da düzenlenen ve marka şehirlerin oluşmasını sağlayan "YÖREX Yöresel ve Geleneksel Ürünler Fuarı"nın beşincisi 22-26 Ekim tarihleri arasında, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M.Rifat Hisarcıkoğlu’nun da katılımıyla Antalya Expo Center’da açılacak.
Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Polat, geçtiğimiz yıl düzenlenen fuarı yerli ve yabancı 80 bin kişinin ziyaret ettiğini belirterek bu yılda 22-26 Ekim tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek olan YÖREX Fuarı için Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası olarak tüm hazırlıkları tamamladıklarını belirterek şunları söyledi. “Erzincan içinde müthiş ekonomik getirisi ve değeri olan, tanıtımında da büyük katkı sağlayacağını düşündüğümüz Erzincan Tulum Peyniri, Cimin Üzümü, Erzincan Bakırı, Sodası ve Tava Leblebisi ile fuara katılacağız. Tulum Peynirinin bölgemizde 7 Bin kişiye istihdam sağlaması, Cimin Üzümünün tüm Türkiye’de çok beğenilen bir tat olması ve bakır işlemeciliğinin müthiş bir el emeği ve göz nuru olması hasebiyle özellikle Erzincan’ın tanıtımında ve ekonomik getirisinde büyük bir katkı sağladığını biliyoruz. Yaptığım görüşmeler sonucunda YÖREX Fuarında bir stant almayı düşündük. Tabi buradaki en büyük amaçlarımızdan birisi de götüreceğimiz Tulum Peynirinin, Cimin Üzümünün, Erzincan Bakırının ve diğer yöresel ürünlerimizin ekonomik değerlerini yükseltmek ve Ülkemizde daha iyi yerlere gelmesini sağlamaktır. Erzincan Tulum Peyniri coğrafi işaret tescili Ticaret ve Sanayi Odamızda olan ve Türkiye’de eşi benzeri bulunmayan bir tattır. Keza bizim Cimin Üzümümüz, özellikle Türkiye’de müthiş talep gören, sezonunda da yok satılan bir ürünümüzdür. YÖREX Fuarı’nı bu yıl yaklaşık 200 Bin kişinin ziyareti bekleniyor. Bu sayının Yöresel ürünlerimizin tanıtılması açısından büyük önem arz ettiğini düşünerek 22-26 Ekim tarihleri arasında Antalya Expo Center’da Erzincan’ımızı en iyi şekilde temsil edeceğimize inanıyorum" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327