Erzurum Şoförler Ve Otomobilciler Odası, Korsanla Mücadelede Sona Geldi

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Koordinasyon Merkezi tarafından ’korsan taşımacılığı önlemek ve ticari taksilerde kaliteyi artırmak’ adına yapılan çalışmalar faydalı olmaya başladı.Büyükşehir Belediyesi, İl Trafik tescil...

Erzurum Şoförler Ve Otomobilciler Odası, Korsanla Mücadelede Sona Geldi
Erzurum Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Koordinasyon Merkezi tarafından ’korsan taşımacılığı önlemek ve ticari taksilerde kaliteyi artırmak’ adına yapılan çalışmalar faydalı olmaya başladı.
Büyükşehir Belediyesi, İl Trafik tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü, Erzurum Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığı yetkilileri tarafından belirlenen komisyon, yetki belgesinin alınmasının ardından ilk olarak taksi duraklarında yer tespiti ve duraksız olan ticari taksileri belirledi. Erzurum’un başlıca sorunları arasında yer alan ulaştırma konusunda sıkıntıların giderilmesi ve çözümü için hiçbir tavizi vermeyen Büyükşehir Belediyesi, gerek taksici esnafından gerekse vatandaşlardan olumlu not aldı.
TAKSİCİLERDEN DESTEK
Erzurum Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Naci Altay," Taksici esnafımızın özellikle korsan taşımacılık konusunda büyük sıkıntıları vardı. Biz oda başkanlığı olarak Büyükşehir Belediyesi ile yaptığımız istişareler neticesinde Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in bu konuya gösterdiği hassasiyet ve çözüm noktasındaki talimatları doğrultusunda komisyon üyeleri ile birlikte hızlı bir çalışma içerisine girdik. Önce taksi duraklarını gezerek tespit yaptık. Ardından ise durağı olmayan taksileri listeledik. Komisyon üyeleri ile sabah erken saatlerde başladığımız çalışmalarımız gece geç saatlere kadar sürüyor. Korsan taşımacılığa neşteri vurduk. Çok kısa bir zaman içerisinde kanayan yara olan bu sorunu tamamen ortadan kaldıracağız. Beni mutlu eden asıl konu ise taksici esnafımızın bize verdiği destektir." dedi.
PLAKALARA SINIRLAMA GETİRİLİYOR
Taksi plakalarına da sınırlandırma getirileceğini belirten Erzurum Şoförler ve Otomobilciler Odası başkanı Naci Altay, “Komisyonda alınan karar ile artık önüne gelen herkes taksicilik yapamayacak. Bu konuda çok kararlıyız. Plakaları belli bir sınırda tutacağız. Artık kimse taksicilik kisvesi altında plaka üzerinden para kazanamayacak. Bizler emeğe saygı gösterilmesini ve gerçek manada taksicilik yaparak ailesini geçindirmeye çalışanların haklarını sonuna kadar arayacağız.Yeni alınan karar gereği merkezde taksi plakaları "TAA" ilçelerde ise "TBA" olarak belirledik.Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığı olarak bizlere desteğini esirgemeyen ve gerçek manada çalışan üyelerimizin sorunlarını çözme yönünde her türlü imkanı sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen’e teşekkür ediyoruz." diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327