Erzurum’da Çeşmeler Dondu

Sibirya soğuklarının etkili olduğu Erzurum’da, bazı sokaklar ve çeşmeler buz tuttu.Kar yağışının yerini dondurucu soğuklara bıraktığı Doğu Anadolu Bölgesi’nde gece en düşük hava sıcaklığı eksi 22 dereceyle Ağrı’da yaşanırken,...

Erzurum’da Çeşmeler Dondu
Sibirya soğuklarının etkili olduğu Erzurum’da, bazı sokaklar ve çeşmeler buz tuttu.
Kar yağışının yerini dondurucu soğuklara bıraktığı Doğu Anadolu Bölgesi’nde gece en düşük hava sıcaklığı eksi 22 dereceyle Ağrı’da yaşanırken, Ardahan’da eksi 21, Kars’ta eksi 16, Erzurum‘da eksi 15, Erzincan’da eksi 11 derece olarak ölçüldü. Hava sıcaklığının eksi 15 dereceye düştüğü don ve buzlanmanın yaşandığı Erzurum’da soğuk hava hayatı olumsuz etkiliyor. Cadde ve sokaklarda dondurucu soğuk nedeniyle buz kütleleri oluşurken bazı çeşmeler donarak kartpostallık görüntü oluşturdu. Kış mevsiminde dışarıda yiyecek bulmakta zorlanan kuşlar bazı hayırsever vatandaşlar tarafından şehrin belirli noktalarına bırakılan yemle besleniyor. Erzurum’da eski soğukların yaşanmadığını ifade eden bir vatandaş, buzlanmadan dolayı yolda yürürken çok dikkat ettiklerini söyledi. Vatandaşlar, “Biz, Erzurumlu olarak çeşmelerin donduğunu gördüğümüz zaman şaşırmıyoruz bunlar bizim için normal ama dışarıdan bir yabancı bunları gördüğü zaman şaşırıyor” dedi.
Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü ekipleri, vatandaşlara çığ uyarısında bulunurken sürücülerin don ve buzlanmaya karşı dikkatli olmalarını istedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327