Eski İstasyona Kauçuk Hemzemin

Ödemiş’in “eski istasyon” olarak anılan tarihi garının girişinde bulunan hemzemin geçit TCDD 3. Bölge Müdürlüğü’nün çalışmalarıyla kauçuk kaplamasına kavuştu.Çalışmalardan dolayı TCDD yetkililerine teşekkür eden Üç Eylül...

Eski İstasyona Kauçuk Hemzemin
Ödemiş’in “eski istasyon” olarak anılan tarihi garının girişinde bulunan hemzemin geçit TCDD 3. Bölge Müdürlüğü’nün çalışmalarıyla kauçuk kaplamasına kavuştu.
Çalışmalardan dolayı TCDD yetkililerine teşekkür eden Üç Eylül Mahalle Muhtarı Bekir Uşaklı, “Hemzemin geçit oldukça yoğun bir trafiğe sahip. Sanayi sitemizin, yüksekokulumuzun, Kantarcı mevkiimizin ilçe merkezine bağlantısı büyük ölçüde bu geçitle sağlanıyor. Yılbaşında gar sahasında yapılan zemin iyileştirmesinde geçit sökülmüştü. O zamandan beri toprak kaplama ile kalan geçit sürücülere zor anlar yaşatıyordu. Geçtiğimiz günlerde yaptığımız açıklamaların ardından TCDD yetkilileri hemen harekete geçerek, geçidi kauçuk kaplama ile hizmete sundu. Çift hat kauçuk kaplama olarak kullanılıyor. Bu çalışmalardan dolayı ilgililere teşekkür ediyoruz." dedi. Kullanılmayan tek hattın ise halen toprak durumda olduğunu belirten Uşaklı, "Geçidin giriş ve çıkışının da yağışlı mevsim başlamadan asfaltlanmasını istiyoruz. Tüm bu çalışmalar tamamlandığında hemzemin geçit daha sağlıklı koşullara sahip olacak. Geçitle ilgili esnaflarımızdan yoğun şekilde şikayet alıyorduk” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327