ESKİŞEHİR’DE KADIN CİNAYETLERİNE TEPKİ STANDI

Eskişehir’de bir grup kadın, yaşanan kadın cinayetlerine karşı farkındalık oluşturmak adına stant açtı.Hamayolu Saatli Park’ta toplanan 10 kişilik kadın grubu, kurduğu stantta sokaktan geçen vatandaşlara el broşürleri dağıtılarak,...

ESKİŞEHİR’DE KADIN CİNAYETLERİNE TEPKİ STANDI
Eskişehir’de bir grup kadın, yaşanan kadın cinayetlerine karşı farkındalık oluşturmak adına stant açtı.
Hamayolu Saatli Park’ta toplanan 10 kişilik kadın grubu, kurduğu stantta sokaktan geçen vatandaşlara el broşürleri dağıtılarak, yaşanan kadın cinayetleri hakkında bilgi verdi. Yaşamını yitiren kadınların fotoğraflarının asıldığı stantta grup, 3 dakikalık ses çıkarma eylemi yaptı. Daha sonra kadınlar, "Bağır herkes duysun, erkek şiddetti son bulsun" şeklinde sloganlar atarak seslerini duyurmaya çalıştı. Ardından grup adına basın açıklaması yapan Gülfer Kırbaş, her gün 5 kadının en yakınındaki erkekler tarafından öldürüldüğüne dikkat çekti. Kırbaş, “Hayatımızı yeniden biçimlendiren, bizleri hedef alan gerici kuşatmayı dağıtmak, kendi yaşamımızı eşit ve özgür bir biçimde kurmak için biz kadınlar hayatın her alanındayız; eşitiz, biz varız” dedi.
Öte yandan Kırbaş, toplumsal yaşamın kadınlar ve erkekler olarak ikiye bölünmesine izin vermeyeceklerini söyleyerek, evde, sokakta, toplumsal yaşamda kendilerini yok saymak için her gün yeni bir saldırı ile karşılarına çıkanların fazla umutlanmamalarını da belirtti.
Yapılan basın açıklamasının ardından grup, sokak üzerinde broşür dağıtmaya devam etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327