Eskişehir’de Okul Sporları Bilgilendirme Toplantısı

Eskişehir’de Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okul sporları konusunda toplantı düzenlendi.Öğretmenevi’nde yapılan toplantıya, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hüseyin Aksoy...

Eskişehir’de Okul Sporları Bilgilendirme Toplantısı
Eskişehir’de Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okul sporları konusunda toplantı düzenlendi.
Öğretmenevi’nde yapılan toplantıya, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hüseyin Aksoy ile İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen, kentteki ve ilçelerdeki tüm okul müdürleri ve beden eğitimi öğretmenleri katıldı. Toplantıda konuşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hüseyin Aksoy, geçen yıl Türkiye ortalamasında okul sporları faaliyetlerinde 72’nci sırada olan Eskişehir’in, 2013- 2014 yılında 9’uncu sıraya yükselerek, İç Anadolu Bölgesi’nde 2’nci sırada yer aldığını söyledi. Başvuran okullarla ilgili bilgi veren Aksoy, “Odunpazarı bölgesinde 113 okuldan 62 okul 292 branşta, Tepebaşı Bölgesinden 97 okuldan 59 okul 294 branşta başvuruda bulundu. Spor faaliyetlerinde Eskişehir’de toplam sporcu sayısı 12 bin 494 katılım oranı ile yaklaşık yüzde 10’dur” dedi.
Okul Sporları konusunda gerekli bilgilerin aktarıldığı toplantıda Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü okul sporları personeli Cengiz Yiğit, konu hakkında katılımcılara sunumda bulundu. Sunumun ardından katılımcıların soruları Hüseyin Aksoy tarafından cevaplandırıldı. Toplantı katılımcıların istek ve önerilerinin bildirimi ile sona erdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327