Esnafa Faizsiz Kredi Müjdesi

Sorgun Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Aktaş’tan, esnafa faizsiz kredi verileceğini söyledi.Faizsiz kredi müjdesinin bizzat Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından verildiğini kaydeden Sorgun Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet...

Esnafa Faizsiz Kredi Müjdesi
Sorgun Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Aktaş’tan, esnafa faizsiz kredi verileceğini söyledi.
Faizsiz kredi müjdesinin bizzat Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından verildiğini kaydeden Sorgun Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Aktaş, “Esnafa faizsiz kredi çalışmalarının devam ettiğini ve en kısa sürede faaliyete geçeceği konusunda bilgi vermiştik. Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız esnafa faizsiz kredi müjdesi vermişlerdi. Esnafa faizsiz kredi sağlanması yönündeki yasa 21 Ocak 2015 tarihinde resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi” dedi.
Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi tarafından sağlanacak olan bu krediden imalat, tamir ve hizmet sektöründe yer alan esnafların, unutulmaya yüz tutmuş meslekler yararlanabileceğini ifade eden Aktaş, “Bu krediden yine 3 yıldan az ustalık belgesi olan ve son bir yılda vergi dairesi açık olan esnaflar da faydalanabilecektir. Verilen bu krediden yararlanmak isteyen esnaflarımızın Esnaf ve Sanatkarlar Odası’na üye olması ve son bir yıldır vergi mükellefi olması gerekiyor. Kredi talebinde bulunacak esnafların detaylı bilgi için odalarımızdan bilgi alabilirler” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327