Esnaftan Filistin Ve Hastaneye Yardım

Aksaray’da bir aile ortak olarak aldıkları kararla İsrail’in saldırılarına maruz kalan Filistin halkı ile Aksaray Devlet Hastanesi’ne para yardımında bulundu.Filistin’de yaşanan insanlık dramında mağdur olan Filistinli Müslümanlara...

Esnaftan Filistin Ve Hastaneye Yardım
Aksaray’da bir aile ortak olarak aldıkları kararla İsrail’in saldırılarına maruz kalan Filistin halkı ile Aksaray Devlet Hastanesi’ne para yardımında bulundu.
Filistin’de yaşanan insanlık dramında mağdur olan Filistinli Müslümanlara destek olmak isteyen bir kömür işletmesi sahibi Hamdi Toksan, aile olarak Filistin’de yaşanan insanlık dışı olaylara dayanamayarak yardım yapma kararı aldılar. 30 bin TL’yi Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) Aksaray Şubesi Müdür Yardımcısı Kadir Ulu’ya teslim eden Toksan, bu para ile orada mağdur olan Müslümanlar için bir şey yapılmasını istedi. Yaptığı yardımın çok küçük bir şey olduğunu bildiğinin de altını çizen Toksan, "Amacımız her esnafın orada zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren Müslüman kardeşlerimize maddi yardım bulunmalarında ön ayak olmak. Bezim verdiğimiz para çok küçük olabilir. Ama binlerce belki de milyonlarca esnafın bunu yaptığını düşünürsek onlar için önemli bir yardım gerçekleşmiş olur. Umarım bu adım diğer esnaf kardeşlerimizi de harekete geçirir ve onlarda Filistin’e bağışlarlar. Arıca, Aksaray halkımızın sağlığı için hizmet etme konusunda yoğun çaba sarf eden devlet hastanemize de 5 bin TL pazara yardımında bulunduk” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327