Etkili İletişim Semineri

Erzurum Genç Girişimci İş Adamları Derneği ile KUDAKA tarafından ortaklaşa “Etkili İletişim ve Beden Dili Eğitimi” Projesi adı altında seminer düzenlendi. Seminere Erzurum GHSİM’nin yeni memurları katıldı.Erzurum Genç Girişimci İş...

Etkili İletişim Semineri
Erzurum Genç Girişimci İş Adamları Derneği ile KUDAKA tarafından ortaklaşa “Etkili İletişim ve Beden Dili Eğitimi” Projesi adı altında seminer düzenlendi. Seminere Erzurum GHSİM’nin yeni memurları katıldı.
Erzurum Genç Girişimci İş Adamları Derneği ile KUDAKA tarafından Erzurum GHSİM’de görev yapan memurlar için iletişim semineri düzenlendi. Erzurum Genç Girişimci İş Adamlar Derneği Başkanı Mehmet Nuri Alim, KOSGEB destekli sertifikalı eğitimin ardından şimdi de 20 şer kişilik toplamda 5 guruptan oluşan Etkili İletişim ve Beden Dili eğitim projesini sağlık sektörü, turizm Sektörü, ticari işletmeler, konaklama tesislerinde çalışanlar ve yeni işletme sahiplerine vermeyi hedeflediklerini söyledi. Erzurum GHSİM memurlarına yönelik düzenlenen seminer 3 Binlik Buz Arena’nın toplantı salonunda gerçekleşti. Seminere konuşmacı olarak İnsan Kaynakları ve Eğitim Direktörü Dinçer Barutçugil katıldı. Barutçugil, genç memurlara iletişimin ayrıntıları hakkında bilgi verdi.
BEDEN DİLİ ÇOK ÖNEMLİ
Erzurum Genç Girişimci İş Adamları Derneği Başkanı M. Nuri Alim, beden dili ve etkin iletişimin çok önemli olduğunun altını çizerek, “KUDAKA aracılığıyla almak istediğimiz “Etkin İletişim ve Beden Dili” eğitimi, bölgemizdeki sağlık Turizmi, kış turizmi, ticari işletmelerin kazançları açısından büyük önem arz etmektedir. Kış turizmine kazandırılan tesisler ve konaklama işletmeleri ile birlikte turizm bölgemiz için bir kazanç kapısı olmuştur. Aynı zamanda bölge ülkelerine yakınlık Gürcistan, Azerbaycan gibi ülkelerden sağlık turizmi için Erzurum’un kaliteli sağlık kuruluşlarından tedavi alan hastaların sayısı artmıştır. Ticari işletmeler yoğun bir şekilde Erzurum’a gelen insanlara değişik yönlerden hizmet vermeye başlamışlar ve gelirlerini artırmaya başlamışlardır. Erzurum Genç Girişimci İş Adamları Derneği, Aynı zamanda Kurumların kapasite eksikliği nedeniyle farkına varamadıkları ve ulaşamadıkları bu tür eğitimler ile kurumsal kapasitelerinin artırmalarına eğitimler sonucunda elde edecekleri nitelikli is gücü ile katkıda bulunuyoruz” diye konuştu.
KATILIMCILARA SERTİFİKA VERİLECEK
Alim, Teorik ve Pratik olarak “Beden Dili ve Etkin İletişim” eğitimi alan kursiyerlerin bir günlük eğitimin ardından sertifika almaya hak kazanacaklarını söyledi. Alim, “Eğitim sonucunda eğitime katılan kişilerin öğrenmiş oldukları bilgileri çalışmış oldukları ya da sahibi oldukları yerlerde uygulama safhasına geçip hem kurum içi birbirleriyle hem de müşterileri için müşteri memnuniyeti oluşturma eğilimine girmelerini beklemekteyiz. Kurumsallaşmanın bir parçası sayılabilecek, müşteri memnuniyeti oluşturma çabaları ile İşletme açısından kurumsallaşmaya doğru almış oldukları bu eğitimle adım atmaları beklenmektedir. Eğitimin sonucunda, alınan eğitimlerin kendi işyerlerinde tatbiki sonucu aşağıdaki maddelerde sıralanan konularda katılan kişilerin başarıları beklenmektedir; Hayatın her alanında insanlar sürekli birbirleriyle iletişim halindedir. İşletme sahipleri müşterileriyle, kurum içi çalışanlar birbirleriyle iletişim halindedirler. Önemli olan kurulan bu iletişimin sağlıklı ve doğru olmasıdır. Toplum içerisinde eksikliğini gördüğümüz "Beden Dili ve Etkili İletişim" konusunda ilk olarak Spor Turizmiyle iç içe olan Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Halkla ilişkiler personeline eğitim vermekteyiz” dedi.
KIŞ TURİZMİ ÇOK ÖNEMLİ BİR AYRICALIK
Erzurum Genç Girişimci İş Adamları Derneği Başkanı M. Nuri Alim, Erzurum’un son yıllarda gelişen kış turizmi ile birlikte ticari hayatının da gelişmeye başladığını belirterek, aynı zamanda sağlık yönünden de bölgede tek olma özelliğini taşımaya devam ettiğini söyledi. Alim, “Sağlık sektörü ve konaklama tesisleriyle yoğun çalışan sektörlerin yanı sıra diğer ticari işletmelerde artık her gün yüzlerce kişiye hizmet vermektedirler. Hizmet verilen insan sayısının bu kadar çok olduğu ve dehada çoğalacağı bir toplumda çalışanların birbirleriyle, müşterileriyle olan ilişkileri son derece önemlidir. Buda Etkin iletişimden geçmektedir. Müşteri; Geleneksel anlamı ile müşteri, “Bir ürün veya hizmeti satın alıp kullanan kişi ya da kurumdur. Müşteri memnuniyeti; Gerçekleştirilen müşteri Sartlarının müşteri tarafından algılanma derecesidir. Memnun müşteriler, büyüyen işletmeler ve kazanan Erzurum olacaktır” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327