Etso’dan, İş Sağlığı Ve Güvenliği Çaliştayi

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) başkanlığında 25 firma ve kurum temsilcisinin katıldığı, İş Sağlığı ve Güvenliği çalıştayı düzenlendi.İş kalitesinin ve güvenliğinin arttırılmasının hedeflendiği, ETSO ve Avrupa İşletmeler...

Etso’dan, İş Sağlığı Ve Güvenliği Çaliştayi
Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) başkanlığında 25 firma ve kurum temsilcisinin katıldığı, İş Sağlığı ve Güvenliği çalıştayı düzenlendi.
İş kalitesinin ve güvenliğinin arttırılmasının hedeflendiği, ETSO ve Avrupa İşletmeler Ağı Edirne Projesi Ofisi ortaklığında düzenlenen ’AB’ye Uyum Sürecinde İş Güvenliğinin Hukuki ve Teknik Boyutu’ çalıştayının ilk günü tamamlandı.
Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, söz konusu çalıştaya, tarım, madencilik, gıda, turizm ve mobilya gibi sektörlerden oluşan 25 firmanın ve kurum temsilcisinin katıldığını belirterek, "Çalıştayda, İş Güvenliği alanında son dönemde yaşanan gelişmeler ışığında, konunun hukuki ve teknik açıdan incelenerek bütünsel bir yaklaşım oluşturulması amaçlanmaktadır" dedi.
Zıpkınkurt, çalıştayın ilk gününde, iş güvenliğinde ergonomik düzenlemeler hakkında çalışmalar yapıldığını dile getirerek, "Avukat Gökhan Küçük ve A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Gökhan Küçük tarafından verilen çalıştayın birinci gününde A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Serkan Küçük, iş güvenliğinde ergonomik düzenlemeler, gürültü risklerinin azaltılması, iş makine ve araçlarında güvenlik ve kapalı ve sınırlandırılmış alan çalışmalarında güvenlik gibi uygulamaya yönelik konular hakkında teknik bilgiler sunmaktadır. Çalıştayın ikinci günüde ise Avukat Gökhan Küçük tarafından İSG mevzuatının Türk hukuk sistemindeki yeri, son çıkan mevzuat ve taraflara getirdiği yükümlülükler ve iş kazalarının hukuki boyutu ve tarafların sorumlulukları gibi hukuki konular detaylı şekilde ele alınacaktır" diye konuştu.
Özellikle son dönemde ülkede yaşanan iş kazalarının ve benzerlerinin bir daha yaşanmaması ya da en aza indirgenmesi için son derece önemli bir konu olduğunu hatırlatan ETSO Başkanı Zıpkınkurt, "İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili düzenlenen bu çalıştayın katılımcı firma ve kurumlara fayda sağlamasını temenni etmekte, talep olması halinde yeniden bu konularda etkinlikler düzenleyerek üyelerimizi bilgilendirmeyi hedeflemekteyiz" ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327