Evi Yanan Kadına Yeni Ev Yapılıyor

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde Ramazan ayında çıkan yangında evi kül olan 62 yaşındaki Emine Çotuk’a, Birlik Vakfı Denizli Şubesi sahip çıktı. Evsiz kalan kadın için ev yapılıyor.Irlıganlı Mahallesi’nde oğluyla birlikte oturan...

Evi Yanan Kadına Yeni Ev Yapılıyor
Denizli’nin Pamukkale ilçesinde Ramazan ayında çıkan yangında evi kül olan 62 yaşındaki Emine Çotuk’a, Birlik Vakfı Denizli Şubesi sahip çıktı. Evsiz kalan kadın için ev yapılıyor.
Irlıganlı Mahallesi’nde oğluyla birlikte oturan 62 yaşındaki Emine Çotuk’un tek odalı evi, Ramazan ayında çıkan yangınla tamamen yanarak kül oldu. Yangın sırasında evin penceresinden atlayarak kurtulan Çotuk evsiz kaldı. Yangının ardından birçok kişinin eşya konusunda yardım ettiğini ama evin olmamasından dolayı eşyaların bir anlamının bulunmadığını belirten Çotuk’a, Birlik Vakfı Denizli Şubesi yönetimi yardım elini uzattı. Mühendisler tarafından 2 artı 1 olarak projelendirilen ev, tamamlandıktan sonra Emine Çotuk’a teslim edilecek.
Oğlu ile birlikte tek odalı evde yaşam mücadelesi verdiklerini belirten Emine Çotuk, “Oğlumla birlikte aynı evde kalıyorduk. Ramazan ayında elektrik kontağından çıkan yangınla neye uğradığımızı şaşırdık. Aniden evi saran alevlerden canımı zor kurtardım. Pencereden atlayarak dışarı çıkabildim. Yangının ardından evim tamamen yandı. Benim bu yardım çığlığımı duyan Birlik Vakfı üyeleri evimi yeniden yapacaklarını söylediler ve evimi yapmaya başladılar. Şu anda evimin yapımı devam ediyor. Yardım eden herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327