Evlat Katili Anne Cezaevine Ağlayarak Gitti

Giresun’un Görele ilçesinde, 2009 yılı haziran ayında karne aldığı gün kaybolan ve bir hafta sonra fındık bahçesinde cesedi bulunan Nazile Tütüncü’nün (17) ölümünü şüpheli bulan polis olayın peşini bırakmadı.Olaydan beş yıl...

Evlat Katili Anne Cezaevine Ağlayarak Gitti
Giresun’un Görele ilçesinde, 2009 yılı haziran ayında karne aldığı gün kaybolan ve bir hafta sonra fındık bahçesinde cesedi bulunan Nazile Tütüncü’nün (17) ölümünü şüpheli bulan polis olayın peşini bırakmadı.
Olaydan beş yıl sonra cinayeti aydınlatan polis şüpheli olarak anne Yeter Tütüncü’yü (46) gözaltına aldı. Polisteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen evlat katili zanlısı Yeter Tütüncü, tutuklanarak Giresun E Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.
Adliyedeki ifadesinde suçu kabul etmediği öğrenilirken anne Yeter Tütüncü, cezaevine gözyaşları arasında gitti. Tütüncü, "Adliye çıkışında pişman mısınız" sorusuna “ben suçlu değilim, ben cinayeti işlemedim” diyerek cevap verdi.
Eşi tutuklanan Veysel Tütüncü ise eşinin katil zanlısı olamayacağını belirterek; “Bu bir komplodur. Bir tarafta kızım öldü diğer tarafta eşime komplo kurarak cinayeti üzerine yıktılar” ifadelerini kullandı.
Anne Yeter Tütüncü’nün kabul etmediği cinayetle ilgili gizli tanığın kullanıldığı ve her şeyi anlattığı öğrenildi.
Cinayete yardım eden gizli tanığın ifadelerine göre; “Anne, 2009 yılında okuldan karnesini alıp eve gelen kızıyla tartıştı. Tartışma sonunda anne kızının kafasına sert bir cisimle vurarak ölümüne neden oldu. Olay sonrasında kızını bir çuvala koyan anne kendisine yardım eden bir yakını ile taşıyarak evlerinden 300 metre mesafedeki fındık bahçesine konuldu. Hatta taşınırken çuvalın içerisindeki kızı hareket ediyordu. Olay sonrasında ise anne Yeter Tütüncü kızının kayıp ihbarını verdi” Dediği öğrenildi.
Bir hafta sonra Nazile Tütüncü hayvanlar tarafından parçalanmış ve çürümüş halde bulundu. Bulunduğunda ise yanında karnesi ile av tüfeği bulunuyordu.
Kimliği gizli tutulan gizli suç ortağının tutuksuz yargılanacağı öğrenilirken, olayla ilgili komşuları şaşkınlıklarını gizleyemedi.
Komşular anneden öteden beri şüphelendiklerini ifade ederken, cinayetin çözülmesine sevindiklerini belirtti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327