Evlilik programına katılan genç kızın şüpheli ölümü!

İş ve cemiyet dünyasının yakından tanıdığı Sarı ailesi şokta. Esin ve Vedat Sarı çiftinin üniversiteyi bitiren 24 yaşındaki kızları Yağmur Yasemin Sarı, hayatını kaybetti. Geçtiğimiz yıl bir TV programına da katılan Yağmur'un ölümüyle ilgili çeşitli iddialar ortaya atılıyor.

Evlilik programına katılan genç kızın şüpheli ölümü!

24 yaşındaki Yağmur Yasemin Sarı'nın neden öldüğünün ayrıntılarına posta.com.tr ulaştı.  İddialara göre uyuşturucu bağımlısı olan erkek arkadaşıyla kavga eden Yağmur Yasemin Sarı, kendisini Acıbadem Koşuyolu Köprüsü'nden attı. Yaralı olarak hastaneye kaldırılan Yağmur Yasemin Sarı, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

TV PROGRAMINA KATILMIŞTI

 Aslında dikkatli izleyiciler Yağmur'u yakından tanıyor. ATV ekranlarında geçtiğimiz yıl yayımlanan Gözüm Sende adlı yarışma programına katılan Yağmur Yasemin Sarı'nın yanında annesi de var.

Genç kız format gereği kendisine talip olan 4 erkekten birini tercih edip evlilik yolunda adım atıyor. Ancak ilişki nikah masasında son bulmuyor.

İNTİHAR MI ETTİ, ATILDI MI?

 İş ve cemiyet dünyasının da yakından tanıdığı Sarı ailesi yasta. Yağmur Yasemin Sarı'nın intihar mı ettiği yoksa köprüden atıldığı mı konusu henüz net değil. Posta.com.tr'nin edindiği bilgilere göre genç kızın sevgilisiyle sorunları vardı. Zaman zaman tartışıyorlardı. Son tartışmaları ayrılıkla sonuçlandı. İddiaya göre sevgilisi uyuşturucu bağımlısıydı ve olayın yaşandığı sırada Yağmur'un sevgilisi de oradaydı. Yağmur köprüden atladı mı yoksa atıldı mı sorusunun cevabı güvenlik kameraları incelenince netleşecek. 

TOPRAĞA VERİLDİ

 Turizm ve Otelcilik mezunu olan Yağmur Yasemin Sarı, bugün Zincirlikuyu Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Edirnekapı Mezarlığı'nda toprağa verildi. Annesi Esin Sarı, cenazede bayıldı. Uyandığında ağzından üç kelimelik şu cümle döküldü: Beni Yağmur'a götürün.

Güçlükle ayakta duran baba Vedat Sarı ise kızının tabutunun başında bir an olsun ayrılmadı.

DEDESİ ÜNLÜ TÜRK MİMAR VEDAT TEK

Henüz hayatının baharınca yaşamı son bulan Yağmur Yasemin Sarı'nın dedesi Vedat Tek mimaride bir döneme damga vurmuş bir isim.

Vedat Tek, Birinci Milli Mimarlık Akımı'nın en önemli iki mimarından biri olarak gösteriliyor. Vedat Tek özellikle 20. yüzyılın başlarındaki çalışmalarıyla da biliniyor. Diğeri adı Mimar Kemalettin olan Vedat Tek'in İstanbul'da en bilinen eseri ise Eminönü'ndeki tarihi Büyük Postane binası.

VEDAT TEK KİMDİR?

 1873'te İstanbul'da doğmuş, 1942'de İstanbul'da vefat etmiştir. Bestekar Leyla Saz Hanım'ın ve Vezir Giritli Sırrı Paşa'nın oğludur. Bir dönem Fransa'da eğitim gördü ve çeşitli çalışmalarıyla birçok ödül kazandı. 2.Abdulhamid Döneminde saray tarafından verilen birçok mimarlık görevini yerine getirdi. Sultan Mehmet Reşad Döneminde Sermimar-ı Hassa (Saray Başmimarı) olarak görevlendirildi. 1.Dünya Savaşı sırasında Harbiye Nezareti Başmimarlığına atandı. Kabri Edirnekapı Şehitliğindedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327