Ezidili kadınlar para karşılığı Araplara satılıyor

IŞİD'le ilgili kan donduran haberler gelmeye devam ediyor. Silopi'ye sığınan bir Ezidi'nin 500 kadının kaçırılarak Araplara satıldığını iddia etmesi Ezidi kadınlarının yaşadığı zulmü bir kez daha gözler önüne serdi.

Ezidili kadınlar para karşılığı Araplara satılıyor
IŞİD'in ele geçirdiği Sincar'dan (Şengal) kaçarak Şırnak'ın Silopi İlçesi'ne sığınan Ezidili sığınamacı Bekir İlyas'ın anlattıkları IŞİD zulmunü gözler önüne seriyor.

Çadır ve deprem konutlarında barınan Ezidiler, günlerce süren zorlu bir yolcuktan sonra canlarını kurtarıp Türkiye'ye geldiklerini dile getirirken, geride bıraktıklarının hayatlarından endişe duyduklarını söyledi. Ezdilerden Bekir İlyas, 500'e yakın kadın ve kızların IŞİD üyeleri tarafından kaçırıldığını iddia ederek, "Kimi esir alındı, kimi kuma olarak satıldı. Genç kızlarımız ise Arap yarımadasına götürüldü. Burada zenginlere 5 bin dolar gibi paraya satılmaya başlandı. Bu dramı hiç kimse görmüyor mu? IŞİD'liler halkın arasına karışarak çok sayıda kadın ve çocuğu öldürdü. Kadınlarımızın çoğunu kaçırdı. 3 gün boyunca Şengal Dağı'nda kaldık. Yemek ve su yoktu. Taşların üzerinde yatıyorduk" dedi. 
Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2014, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327