Facebook'tan büyük yenilik

Dünya'da milyonlarca kişi tarafından kullanılan sosyal paylaşım platformu Facebook, yepyeni bir uygulama ile üyelerinin karşısına çıktı. Facebook, artık arkadaşlarınıza video ve fotoğrafın yanı sıra para da gönderebilme imkanı da sunuyor.

Facebook'tan büyük yenilik

Sosyal ağ platformları ve sosyal mesajlaşma uygulamaları arasında popülerliğini ilan eden Facebook, yeni bir özellikle daha kullanıcısının yüzünü güldürmeyi başarıyor. Her ayın başında düzenli olarak Android ve iOS’lu akıllı cihazlar için uygulamalarını güncelleyen ve kullanıcılarının öneri ve şikayetlerine kulak veren sosyal ağ, şimdi de paylaşım çemberini genişletiyor.

Kısa bir süre önce sesli konuşma ve ses kaydı gönderme gibi özelliklerin de eklenildiği Facebook Messenger’da video ve fotoğraf paylaşımları da yapılıyordu. Stanford öğrencisi Andrew Aude, Facebook Messenger’in iOS’daki uygulamasında gizli bir kodu daha açığa çıkardı.

Mobil uygulamalar üzerindeki açıkları sosyal ağ hesaplarında paylaşan gencin yeni sızıntısı ise Fecbook’un arkadaşlar arasında para transferi yapılabilmesini sağlayan yeni özelliği. Geçtiğimiz aylarda eski PayPal CEO’su David Marcus’u bünyesine katan Facebook, artık hesabı telefon ile doğrulanan kişiler arasında para transferinin yapılmasına da imkan tanıyacak. 


Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2014, 15:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327