Fakirler Kömür İle Sevindirildi

Doğanşehir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından, ihtiyaç sahibi bin 200 aileye bin 200 ton kömür yardımı gerçekleştirildi.Doğanşehir Kaymakamı ve Vakıf Başkanı Mehmet Soğukpınar, konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada,...

Fakirler Kömür İle Sevindirildi
Doğanşehir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından, ihtiyaç sahibi bin 200 aileye bin 200 ton kömür yardımı gerçekleştirildi.
Doğanşehir Kaymakamı ve Vakıf Başkanı Mehmet Soğukpınar, konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada, “Vakıflar aracılığı ile ihtiyaç sahibi ailelere bedelsiz kömür yardımını içeren yakacak yardımları, 2003 yılından itibaren Türkiye Kömür İşletmeleri’nden sağlanan kömürün Türkiye genelindeki ihtiyaç sahibi ailelere aile başına en az 500 kg. olarak dağıtılmasıyla gerçekleştirilmektedir. Kömürün illere kadar ulaştırılması Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından sağlanmaktadır. İl ve İlçelerde dağıtımı ise Vakıflar tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu kapsamda kış aylarında ısınma giderlerini azaltmak ve olası mağduriyetleri önlemek amacıyla ilçemizde ikamet eden ihtiyaç sahibi bin 200 aileye evlerine kadar ulaştırmak suretiyle birer ton olmak üzere toplamda bin 200 ton yakacak yardımında bulunduk” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327