Faruk Çelik’ten Dündar’a ziyaret

Gıda Tarım ve Hayvancılık eski Bakanı ve Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ı ziyaret etti.

Faruk Çelik’ten Dündar’a ziyaret

Başkan Dündar, belediye binasındaki makamında ağırladığı Çelik’e belediye çalışmaları ve devam eden projelerle ilgili bilgi verdi. Osmangazi Belediyesi’nin Bursa’ya fayda sağlayacak güzel çalışmalara imza attığını belirten Çelik, “Değerli Başkanımız Mustafa Dündar ile uzun yıllardır birlikte siyaset yapıyoruz. Başarılı çalışmalarından dolayı kendisini tebrik ediyorum. Bursa’daki ziyaretlerimizde, belediyelerimizin ve hükümetimizin yaptığı icraatları görüşüyoruz. El birliği, gönül birliği içinde çalışıyoruz. İnşallah, hizmetler daha da büyüyerek devam edecek. Başkanımıza ve ekibine çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Başkan Mustafa Dündar da Çelik’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, belediyenin çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi. Osmangazi Belediyesi olarak önemli projeleri hayata geçirdiklerini belirterek, “Bursa’nın uzun süredir beklediği Kent Meydanı Projesi’nde 120 milyon lira sadece kamulaştırmaya harcandı. Panorama Bursa 1326 Fetih Müzesi, bir Bursa projesi oldu. Bursa’mızı Bursa dışına taşıyacak bir proje. İnşaat kısmı bitti sanatsal çalışmaları devam ediyor. İnşallah nisan ayındaki fetih şenliklerinde açılışını yapacağız. Türkiye’nin en büyük atletizm salonunu inşa ettik ve salonun zemin çalışmaları devam ediyor. Kaliteli Yaşam Merkezi, belediyemizin en büyük bütçeli işlerinden biri. Önümüzdeki günlerde temelini atacağımız bu projemiz de sosyal belediyecilik anlamında ciddi bir yatırım. Ayrıca, Hisariçi’nde tarihi mirası ayağa kaldırmaya yönelik çalışmalarımız var. O bölgeyi canlandıracağız ve tarihi kimliği ortaya çıkaracağız. Kentsel dönüşümde Cumhurbaşkanımızın direktifleri doğrultusunda zemin artı 5 katı uygulayan tek belediyeyiz. Soğanlı’da 42 hektarlık bir alanda gerçekleştirdiğimiz projeyi hayata geçirdik” diye konuştu.

Başkan Dündar, ziyarette Çelik’e günün anısına bir vazo hediye etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327