Fatih Terim'den yenilgi sonrası ilk açıklama

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, 1-2'lik Çek Cumhuriyeti yenilgisinin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Fatih Terim'den yenilgi sonrası ilk açıklama

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Çek Cumhuriyeti'ne 2-1 yenildiğimiz maçın ardından açıklamalarda bulundu. Fatih Terim, "Şu bir gerçek ki, artık kolay maç kalmadı; umarım bu sıkıntıyı atlatırız" dedi.

Fatih Terim'in açıklamaları şu şekilde:

"Üzgünüz, çok üzgünüz. İzlanda maçında mağlup olmamızın nasıl bahanesi yok, kötü oynadık dediysek, bugün de o kadar iyi oynadık. İlk yarıda 5-6 tane gol pozisyonu var ve 1 yan top, gol yiyoruz. Rakip gelmediği halde bize cezayı kesiyor, ama biz birçok pozisyon bulmamıza rağmen yararlanamıyoruz. Yine kendi ayağımızla verdik. İlk yarı için takımıma ne desem az, ama böyle maçları kazanmak lazım. 2. yarı ilk yarıyı aratmamak gerekir, fizik olarak biraz düştük. Gol isteği olan bir takımdık, ancak öyle anlar da gol yiyoruz ki, bunun altından psikolojik olarak kalkamıyoruz. Kendi kalecimizden gelen, ardından hataların geldiği bir gol de yiyoruz."

"Bu seviyede fiziği ile, tekniği ile, profesyonelliği ile olmamız gerekiyor. Şimdi 1-0 öndesiniz, iyi oynuyorsunuz ve 1 gol yiyorsunuz. Arkasından 2. yarı yine isteklisiniz, bu sefer yine kendi hatanız... Bunlar maalesef bizim oyunumuzu kırıyor. 8 tane maçımız var, tabii puan alamamamız bizim için üzücü."

"Bir yerden başlayacağız. Bize bugün mağlubiyet olarak dönen böyle oyunlar, muhakkak ki galibiyet olarak dönecektir, yeter ki böyle oynayalım. Yeter ki takımı sakatsız, moralli bulalım. Akşam bir gidelim bakalım. Arkadaşlarımızın bazılarının sıkıntıları olabilir, sağlık heyeti ile onları bir tespit edelim. Böyle maçlarda oyunculara söyleyebileceğiniz tek şey, bir sonraki maça hazırlamak adına söylenecek güzel şeylerdir. Böyle durumlarda ayakta kalacaksınız. Varsa bir puan, bunları kovalayacağız, olursa olacak."

"Bu turnuvaya da sıkıntılı başladık. Umarım bu sıkıntıyı atlatırız. Şu bir gerçek ki artık kolay maç kalmadı, öyle bir şey yok. İlk yarıyı Kazakistan 1-0 önde bitirdi, öyle değil mi? Herkes geliyor, ayak sesleri... O küçük, bu büyük yok. Bunu Letonya'da da göreceğiz."
 

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2014, 00:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327