Fatih Terim'le ilgili olay benzetme

İspanyol Katalan Televizyonu, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'le ilgili ilginç benzetmelerde bulundu.

Fatih Terim'le ilgili olay benzetme

A Milli Futbol Takımı'nın Brezilya ile oynadığı hazırlık maçını yayınlayan İspanya'nın Katalan televizyonu, teknik direktör Fatih Terim ile ilgili ilginç bir benzetmede bulundu.

TERİM HOLLYWOOD YILDIZI GİBİ

İspanyol Katalon televizyonunda, programa katılan yorumcular Terim'in mimiklerini değerlendirerek hocanın tam bir Hollywood yıldızına benzediğini ileri sürdüler. Terim'in zamanında bu takıma çok şeyler katmasına rağmen bu dönemde zor günler geçirmeye başladığına işaret ettiler.

TÜRKİYE'Yİ SEÇMİYORLAR

Türk Milli Takımın çöküşünü de masaya yatıran yorumcular, 2002 yılına damgasını vuran bu takımın nasıl bu hale geldiğine şaşırdıklarını söylediler. Türk futbolunun artık Avrupa'ya futbolcu ihraç eder durumda olmadığını, yurtdışında yetişen Türk futbolcuların da Türkiye yerine doğdukları ülkelerin milli takımını seçmeye başladığına vurgu yapan yorumcular, bu gidişatın çöküşün en önemli unsurlarından biri olduğuna dikkat çektiler.

Katalan yorumcular, Türk Milli Takımın Dünya Kupası ve Avrupa Şampiyonalarındaki başarısının altındaki gerçeğin Türk futbolcuların o dönemde çok sayıda Avrupa liglerinde oynamasına bağlayarak, "oysa şimdi sadece bir Arda Turan ve Mevlüt Erdinç'ten başka bir isim çıkartamıyorlar" görüşü belirttiler. 

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2014, 15:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327